Skocz do zawartości

POMOCY ja chcę latać


psioter5

Rekomendowane odpowiedzi

jestem początkującym żułtodziobem, zaczołem robić model latające skrzydło na ramie z listewek i styropianu, konstrukcja jest po prostu wielka i ciężka około 200-300 gram rozpiętość 1m powierzchnia około 0.3 m lotki z listew sosnowych. miałem przerobić zwykłe silniczki na serwa i silnik od wkrętarki na napęd + śmigło drewniane 26cm, aparature od byle samochodzika na zdalne sterowanieczy i 4akumulatorki AA 2100mah. to ma szanse polecieć? jeśli nie to co mam zmienić i czym to wogóle pokryć. bardzo prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poleci wszystko - nawet cegła. Tu chodzi o długość tego lotu :lol: Ważny jest profil - korzystałeś z jakichś planów? Zwykłe silniczki na serwa raczej się nie nadają ze względu na brak precyzji... Najlepiej poczytaj to forum, strony modelarskie, książki, czasopisma itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem początkującym żułtodziobem

I ignorantem ;) - Awatar, brak powitania, brak zapoznania sie z regulaminem, post w nieodpowiednim miejscu

zaczołem robić model latające skrzydło na ramie z listewek i styropianu, konstrukcja jest po prostu wielka i ciężka około 200-300 gram rozpiętość 1m powierzchnia około 0.3 m lotki z listew sosnowych.
i czym to wogóle pokryć. bardzo prosze o pomoc.

Mozesz pokryc np. fornirem...

Ale od poczatku - nie lepiej jakies gotowe i sprawdzone plany zciagnac i dopiero sie bawic ? obawiam sie, ze marnujesz czas - jest naprawde mala szansa, ze bez doswiadczenia bedziesz w stanie zbudowac dzialajaca konstrukcje ...

miałem przerobić zwykłe silniczki na serwa i silnik od wkrętarki na napęd + śmigło drewniane 26cm

Obawiam sie, ze waga tych silniczkow bedzie zbyt duza - poza tym - jak chcesz kontrolowac te silniczko-serwa ? nie lepiej kupic 2(DWA) serwa po ok 15-20 zl - i miec te czesc z glowy?

silnik od wkretarki - a jak chcesz go kontrolowac ?

czeka Cie duuuuuzo czytania:) eehhhh

Ten silniczek nie da rady - a to smiglo hmmmm drewniane - kup jakies za 3 zl - plastikowe lepiej.

aparature od byle samochodzika na zdalne sterowanieczy i 4akumulatorki AA 2100mah

Aparatura zapewne 27 mhz ilo kanalowa ? jaki zasieg ? jak ma mniej niz 3 kanaly - lipa jak ma mniej zasiegu niz 200-300 mtr. lipa

to ma szanse polecieć? jeśli nie to co mam zmienić

Stanowczo nie - jesli ma latac sluzej niz 2 sekundy (chyba, ze mocno do gory rzucisz to 3 )

co zmienic ? - majpierw poczytaj co jest potrzebne, jak to wszystko dziala i dopiero wtedy podejmij decyzje co budowac.

Skrzydelka potrafia byc wredne i nie sa zbyt latwe w pilotowaniu - zalecam jakiegos szybowca lub trenerka.

Ale najpierw - poczytaj prosze - bez tego i tak nie da rady - nawet jakbysmy Ci wszystkie czesci do zlozenia wyslali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że to jest taka akcja że nie mogę nigdzie planów znaleźć, szukałem 4dni i nic, poza tym miałem pomysł żeby silnik kręcił się cały czas ma max obrotach a sterowanie miało być tylko 2 kanałowe na 2 lotki, a śmigło o to chodzi że właśnie kupiłem za 3 zeta tylko tyle że drewniane i wielkie, interesują mnie tylko modele z napędem a nie szybowce, słyszałem o tym że skrzydłem ciężko się steruje ale chce sprubować, najwyżej skońszy ono żywot w oknie sąsiada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwyżej skońszy ono żywot w oknie sąsiada

albo na czyjejs glowie... :(

A wiesz chociaz jak podlaczyc te serwa od lotek do tego radia ? - to nie bedzie latanie - to bedzie meczarnia - zwlaszcza jak nie masz doswiadczenia - poza tym potrzebowal bys mikser dokupic...

co do szybowca - mozesz kupic motoszybowca - bedziesz mial z silnikiem ;)

poszukaj np. modelu sky lady.

potrzebujesz minimum radia 4 kanalowego i na 35 mhz. 27 mhz to sa zabawki - a modele zdalnie sterowane zabawkami nie sa - jesli tego sobie nie uswiadomisz - to prosze nawet nie probuj latac na zewnatrz...

Poszukaj jakiejs modelarni w okolicy - spotkaj sie z ludzmi na zywo - mysle, ze to Ci wyjasni bardzo duzo - na poczatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doskonale zdaję sobie sprawę że to nie są zabawki (zabawki nie kosztują po 5tys) :D czy mógł by dać mi pan jakiś link do dobrych planów niekoniecznie z opisem budowy, jestem na drodze do zdobycia technika mechanika więc na planach znam się wystarczająco żeby coś latającego zbudować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psioter nie nadużywaj czyjejś uprzejmości , przeróbki cdrom są w tej chwili zupełnie niepłacalne , poczytaj najpierw forum potem wejdz na www.hobbycity.com kup 2 serwa hxt 9 gram za 3,5 dolara sztuka , zestaw combo (silniki tower pro + regulator obrotów) , odbiornik corona 4 lub 6 kanałowy ze dwa tanie lipole 1800 mAh i jakąś ładowarką za 20-30 usd , poszukaj na googlach modelu latającego skrzydła TZAGI i kup używaną aparaturę na 35 mhz tak czy inaczej bez wydania 600-700 zł sie nie obędzie na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.