Skocz do zawartości

Spitfire 1:10 z gazety DeAGOSTINI


Mars_2000

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No nie....ale OT poszedł w temacie tego Spita...

 

Chłopaki,

Załóżcie sobie w Hyde Parku temat wspominki czy coś podobnego i tam opisujcie stare dzieje...

Co prawda prawie (jeśli już nie) wszystko zostało powiedziane i napisane w kwestii tego modelu, ale ja ciągle proponowałbym tutaj wyłącznie skupić się na modelu z DA i jego wadach i ew. zaletach śledząc poczynania tych którzy zdecydowali się prenumerować gazetę i składać ten nieszczęsny samolot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że model okleja się folią, a komorę silnika się maluje lakierem, które to zabezpieczają konstrukcję przed paliwem :-)

 

A masz pewność ze zabezpieczasz w 100% ?? A gniazda na serwa lotek ?? A statecznik ?? A zbiornik to jest w kadłubie czy w komorze silnika ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że model okleja się folią, a komorę silnika się maluje lakierem, które to zabezpieczają konstrukcję przed paliwem :-)

 

A masz pewność ze zabezpieczasz w 100% ?? A gniazda na serwa lotek ?? A statecznik ?? A zbiornik to jest w kadłubie czy w komorze silnika ??

 

A miało być o Spitfire :-)

 

Marcin, ile modeli zbudowałeś? Z tego co wiem (z forum) to kilka na pewno, a piszesz tak, jakbyś dopiero wymyślił, że coś zbudujesz i odkrywasz Amerykę. Przykro mi, ale Twoje argumenty są totalnie chybione.

 

A odpowiadając: Oczywiście nie mam pewności, ale nikt nie leje paliwem na serwa, a miejsce, w którym jest zbiornik też maluje się lakierem zabezpieczającym. Poza tym trzeba by chyba kąpać model w paliwie, żeby klej puścił, bo te kilka kropel, które mogłyby ewentualnie kapnąć na spoinę na pewno mu nie zaszkodzą.

 

Można nawet kleić Poxiliną tylko po co?

 

Dobra już się nie wymądrzam - napisałbym coś o modelu z DA ale już nie wiem co ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi tych co sprzedają na allegro 4 numery za 100zł. Haha...

 

Zdaje sie ze zostalem wywolany do tablicy.. wiec niech Ci nie bedzie szkoda, poniewaz to za ile wystawiam i kazdy inny Allegrowicz jest jego indywidualna sprawa. Moge nawet za pincet ;), wazne czy ktos chce to kupic. Informuje wiec, ze po zakonczeniu aukcji i braku chetnych przy pierwszym wystawieniu, wystawilem po raz drugi i poszlo od reki za 99zl. To taki fenomen Allegro nieprawdaz? Koncze podobnie - Haha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten temat zlazł na manowce.. łohoho :wink: z powrotem proszę państwa my tu o "szamolocie" z gazety dyskutujemy :wink: I tak przy okazji jeżeli orginał ma 11,20m rozpiętości to w skali 1.10 model będzie miał 1,43cm...? cienki z matmy jestem coś mi nie wychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W dziale dotyczącym budowy modelu pojawił się post nt. m.in. przewidywanego nadajnika:

 

[...]

 

W numerze 7 pojawiła się krótka charakterystyka nadajnika sterującego lotem modelu Spitfire'a:

 

1. Częstotliwość przebiegu nośnego: pasmo 41 MHz.

2. Moc sygnału radiowego na wejściu do anteny: 300 mW ?50 mW (napięcie zasilania 9,6 V).

3. Zasilanie 9,6 V: 150 mA ?30 mA.

4. Napięcie zasilania: minimalne - 8,0 V, maksymalne - 13,5 V.

5. Maksymalna zmiana przebiegu nośnego o częstotliwości modulowanej: 2,8 kHz.

6. Szerokość pasma sygnatu RF: ? 10 kHz, ?50 dB.

7. Liczba kanatów: 4.

8. Środek kanałów (drążek sterujący w pozycji neutralnej): 1,5 ms ?20-s.

9. W górnej części nadajnika znajdują się lampki pokazujące stopień naładowania baterii:

- zapalona prawa lampka: napięcie powyżej 9,3 V (HIGH),

- zapalona środkowa lampka: napięcie w przedziale 8,9-9,3 V (działanie normalne),

- zapalona lewa lampka: napięcie poniżej 8,9 V (LOW).

 

skyski

 

Jako że tamten temat ma być poświęcony opisowi budowy, a ten trochę przystopował, cytuję odpowiedzi i zapraszam do dyskusji :D

 

Może by ich dla sportu podkablować do prokuratora za nielegalne w Polsce pasmo?

 

Kojot: może z tym pasmem to nie kablować. Przynajmniej co co to kupili nie będą nam zakłócać. Jeśli komuś innemu będą, to jak ten zgłosi do UKE to będziemy mogli poczytać w jakimś Superexpresie jakto domorosły modelarz wywołuje np napady epilepsji u kur :devil: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja cos znowu pobazgram ;)

Moja wypowiedz dotyczyc bedzie opisu nadajnika...

Przeczytalem opis "apki" ze 3 razy i stwierdzam, ze tak szczegolowych opisow n.t. Sprzetu to nawet Multiplex nie zamieszcza ...

Zastanawiam sie ile musialbym doplacic - aby wymienic swoja 35mhz mc 3010 profi o nieznanych parametrach (ktorych znajomosc do latania jest niezbedna !!!) na powyzej opisany cud technologiczny.

Czy moglby mi ktos opisac jak prostemu czlowiekowi - o co w tym opisie chodzi ???

Uzyte slownictwo mnie przerasta niestety, a nieznajomosc czegostam w zerowym polozeniu draga w mojej "apce" - nie pozwala mi spac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.