Skocz do zawartości

Spitfire 1:10 z gazety DeAGOSTINI


Mars_2000

Rekomendowane odpowiedzi

FLoo,

zaczynam czuć się obrażany :evil: - Twoje wypowiedzi są zbyt aroganckie i uogólniające.

STANOWCZO odradzałem ten model (???) z racji swego doświadczenia i z dobrego serca (bo co mnie do tego, że zmarnujesz kasę?).

 

A modelarstwo zaczynałem od wycinania listewek z deski laubzegą.

Parę modeli zaprojektowałem, wykonałem, latały wiele sezonów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Obstawiam że żaden z tych modeli nigdy niepoleci ...

Nigdy nie zobaczymy filmu z oblotu bo to wiedza tajemna i nie dla nas .

A opowieści już krążą ..podobno kilka osób go zbudowało i nawet latali ale sprzedali modele bo ich to nudziło :>

 

Nawet forum mają tajemne - zawartość dostępna po rejestracji :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie można by się tam dla jaj zarejestrować, ale możliwe że będzie konieczne wylegitymowanie się paragonami za 10 numerów DA

Kiedys napisalem, ze aby zarejestrowac sie u nas - powinno sie udowodnic, ze sie spita z DA NIE ZBIERA.

 

FLOO - nie wiem czy jestes arogancki czy tez po prostu glupi ale moglbys okazac wiecej szacunku ludziom, ktorzy mimo wszystko staraja sie WAM skladaczom - pomoc - wskazujac co mozna/trzeba poprawic aby jednak to cudo latalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Floo prosze uzupelnij dane avatar/wiek. Milo wiedziec z kim sie rozmawia. Jesli jestes nieletni to zdecydowanie nikt nie bedzie mial do Ciebie pretensji o zachowanie, tak to juz bywa u mlodocianych. Jesli jednak jestes doroslym mezczyzna to "olaboga" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkim mega specom bez ustannie słodzącym sobie nawzajem i włażącym bez wazeliny polecam wrócić pamięcią do czasów kiedy składaliscie wasz pierwszy model... to tyle w tym temacie bawcie się dobrze pisząc coraz to większe bzdury na temat tego spita i ludzi którzy chcą zacząć przygodę z modelarstwem... W końcu i my kiedyś przyjdziemy do waszych sklepów kupić chociażby paliwo do tego spita

Drogi FLoo, nie zamierzam się tłumaczyć ze swojego doświadczenia modelarskiego, powiem tylko, że im więcej wiem, tym bardziej zdaję sobie sprawę ile jeszcze nie wiem :lol:

Co do właścicieli sklepów modelarskich, musisz wiedzieć, że nie ma zakazu prowadzenia takiej działalności :D i są członkowie forum, którzy sklepy posiadają.

Gdybyś uważniej i dłużej czytał, dowiedziałbys się kto i co.

Natomiast wśród moderatorów nie ma właścicieli sklepów modelarskich, a nawet gdyby byli to co z tego.

I najważniejsze na koniec, podejrzewam, że takiego długiego tekstu i tak nie doczytałeś :wink:

Ale zaryzykuję, skoro Twoje wypowiedzi są dla mnie i innych osób obraźliwe, to trzymaj język na wodzy, bo po prostu będziesz musiał zrezygnować z tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Tomek - chyba jedyny bez klapek na oczach :) pozdrowienia ! a wszystkim mega specom bez ustannie słodzącym sobie nawzajem i włażącym bez wazeliny polecam wrócić pamięcią do czasów kiedy składaliscie wasz pierwszy model... :) to tyle w tym temacie bawcie się dobrze pisząc coraz to większe bzdury na temat tego spita i ludzi którzy chcą zacząć przygodę z modelarstwem... W końcu i my kiedyś przyjdziemy do waszych sklepów kupić chociażby paliwo do tego spita... :P warto dodać że bananowe spity to nie ogół... mój banana nie przypomina wszystko zależy od czasu poświęconego budowie.

 

Drogi Floo..

A ja pokaże ci coś .. co powinno uświadomić ci dlaczego tutaj doświadczeni modelarze tak plują na tę całą akcję firmy D.A.

Kliknij na ten link spitfire

No jak widzisz model jest podobnych rozmiarów, tej samej technologii wykonania. Z tym że jest do poskładania w kilka godzin.. kosztuje licząc z przesyłką góra 300 zł i jest do kupienia od ręki. Tak samo jak konieczne wyposażenie.

Ja nie jestem właścicielem tego sklepu, ani żadnego innego.. Sam kupiłem sobie ten model, wątek jest tutaj wątek W mojej opinii ten spit jest dużo ładniejszy niż garbaty i kwadratowy spit z D.A. A widziałem oba..

(D.A. tylko na filmach instruktażowych bo to jest model mityczny..bo nikt go nie widział w locie :D )

Nie mam też niestety doświadczenia tak dużego jak tutaj wypowiadający się koledzy, ale mam wystarczająco rozumu aby ocenić co jest lepszą ofertą. Model z D.A. za około 2500 zł.. po dwu latach składania czy coś za 300 zł po 2 tygodniach czekania na paczkę. Jeśli ty nadal się upierasz że D.A. lepsze to widocznie rozumu ci brakuje. Proste.

A ludzie którzy tutaj się wypowiadają.. im porostu jest szkoda takich jak ty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 2 tygodniach czekania na paczkę.

Tydzień pablomaks2, tydzień :-)

A ostatnio mnie zadziwili bo sprzet nadali w nocy z 21 na 22 listopada a był u mnie 26 :-)

Uprzedzajac pytania nie zamawialem wysylki EMS express tylko zwykla rejestrowana airmail.

 

No tak. ostatnio dość szybko przychodzą...

Ala tak fajna paralela miała wyjść.. 2 lata i dwa tygodnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 stron generalnie o niczym ..

Przypomniało mi to pewnego kolegę .Wspolnie zaczynaliśmy w modelarni w latach 80-tych. On zawsze szedł pod prąd i każdemu udowadniał ze sie zna lepiej.. ja jako "zamiatacz podłogi" przechodziłem grzecznie wszystkie szczeble zaczynając od wykonania jaskółki (wykonania a nie składania z paczki - instruktor bardzo tego pilnował) , czynności gospodarczych itp .. raz w miesiącu było generalne sprzątanie a nikt niewyszedł do domu jeśli śmieci nie były wywalone i stoły nieuprzatniete ..

ale do czego zmierzam - mój kolega wtedy zawsze był "przeciw" zawsze chciał sobie ułatwiac ... do dziś niczego się nie nauczył a jego nowatorkie modele wisiały na ścianie dla potomnych .

Są ludzie którzy przyswajają wiedzę i są tacy co zawsze wiedzą lepiej i nawet jeśli ktoś dla ich dobra mówi co mają poprawić to i tak zrobią po swojemu .. a koniec jest zawsze jest taki że nigdy nieprzyznają sie do błędów bo winien jest ktoś inny albo jakies wypadki losowe w stylu - siostra usiadła na model albo brat zniszczył :wink:

 

ostatnim wynalazkiem kolegi jaki pamiętam była budowa wicherka 25 ze sklejki 8mm ... kadłub poskładał z pełnych desek bo tak szybciej gotowy model ważył dobrze ponad 6 kG ...

nigdy nie widziałem go w locie .. podobno brat na niego rower przewrócił i sie model połamał ...tak sklejka 8 mm pekła pod rowerkiem :lol2:..napewno

 

 

EDIT 47 stron - jedna doszła jak pisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 stron generalnie o niczym ..

Przypomniało mi to pewnego kolegę .Wspolnie zaczynaliśmy w modelarni w latach 80-tych. On zawsze szedł pod prąd i każdemu udowadniał ze sie zna lepiej.. ja jako "zamiatacz podłogi" przechodziłem grzecznie wszystkie szczeble zaczynając od wykonania jaskółki (wykonania a nie składania z paczki - instruktor bardzo tego pilnował) , czynności gospodarczych itp .. raz w miesiącu było generalne sprzątanie a nikt niewyszedł do domu jeśli śmieci nie były wywalone i stoły nieuprzatniete ..

ale do czego zmierzam - mój kolega wtedy zawsze był "przeciw" zawsze chciał sobie ułatwiac ... do dziś niczego się nie nauczył a jego nowatorkie modele wisiały na ścianie dla potomnych .

Są ludzie którzy przyswajają wiedzę i są tacy co zawsze wiedzą lepiej i nawet jeśli ktoś dla ich dobra mówi co mają poprawić to i tak zrobią po swojemu .. a koniec jest zawsze jest taki że nigdy nieprzyznają sie do błędów bo winien jest ktoś inny albo jakies wypadki losowe w stylu - siostra usiadła na model albo brat zniszczył :wink:

 

ostatnim wynalazkiem kolegi jaki pamiętam była budowa wicherka 25 ze sklejki 8mm ... kadłub poskładał z pełnych desek bo tak szybciej gotowy model ważył dobrze ponad 6 kG ...

nigdy nie widziałem go w locie .. podobno brat na niego rower przewrócił i sie model połamał ...tak sklejka 8 mm pekła pod rowerkiem :lol2:..napewno

 

 

EDIT 47 stron - jedna doszła jak pisałem

 

E..to jakiś czołg był nie wicherek :)

A co do pogadanki.. o niczym.. to paręset osób na pewno przeczytało.. i zrezygnowało z D.A.. widziałem gdzieś na lokalnym forum jakiegoś małolata który się excytował, aż ktoś podał mu linki do tego topiku..

Nie wszystkie zasługi drogich kolegów są widoczne ...

Pomyślcie w niebie jest taki licznik.. 1.. 2...3..4....5.. uratowanych przed D.A..

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślcie w niebie jest taki licznik.. 1.. 2...3..4....5.. uratowanych przed D.A..

 

to mi się podoba.. Ci ludzie niedostrzegają problemu w tym że to ma wady a widzą tylko fakt że ktoś wyraził swoja negatywną opinię .. nie wiem co to jest i jak nazwac ? kompleksy ? nikt z nas nie jest nieomylny ważne by wyciągać wnioski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 - stron, przeszło 34 tysięcy wyświetleń - SZOK.

Może paru się nawróciło ze złej drogi, może kilku doszło do wniosku że to jednak nie dla nich hobby, a kilku ...... no cóż , byłem onegdaj ( jakieś cwaj und cwanciś jare temu egoł ) bronić naszej ojczyzny, znaczy się odbyć tako zwaną służbę wojskową.

Owych niereformowalnych ( mądrzejszych etc ) określano tam jednym terminem " skrzyżowanie ku..... z mułem, czyli nie do zaje....... i nie do nauczenia"

 

Ot tak se powiedziałem, skoro wszyscy se tu piszą o wszystkim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model spitfire-a po 11 numerach.

 

 

987b456c0307e4d6m.jpg

Widok ogona widziany od dołu,

 

3f91e9b021e09a65m.jpg

Jeżeli tak wygląda model za

 

1 x 4,90 + 1 x 13,90 + 9 X 24,90 = 242,90 zł to sami sobie odpowiedzcie czy to sie opłaca ;]

 

balsy,sklejki i CA jest tu za max 30 zł ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gruchu 124, nie przejmuj się już tym tematem, Sysiu jako jedyny dostał magiczną "8" (czerwoną).Sam nie wiem jak mi się udało gdyż górna granica to 6 :D

 

"Niektóre zasady moża nagiąć a inne złamac " to cytat z Matrixa nie pamiętam dokładnie bo pisałem z pamięci. Za pomyłki sory. Jak widać można wybić się nad poziom i donać 8 na 6 punktów :faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.