Skocz do zawartości

Układ uruchamiający "coś" w razie braku sygnału?


alloqba

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ho!

Będę robił sterowiec RC na gorące powietrze zasilany palnikiem gazowym i potrzebuję zabezpieczenia przed wyjściem z zasiegu - nadajnik będzie miał jeden kanał przeznaczony tylko na to i będzie ciągle nadawał. W razie wyjścia modelu z zasięgu - odbiornik przestanie odbierać sygnał i serwo odcinające gaz zacznie działać.

 

Moja propozycja mechaniczno-elektrycznego rozwiązania tego problemu:

 

40339578dl5.jpg

 

Chciałbym jednak zastąpić elektromagnes czymś bardziej niezawodnym i mniej prądożernym.

 

Będę wdzięczny za wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znacznie ułatwi sprawę, dziękuję!

 

Teraz jeszcze kwestia kompatybilności - czy nadajnik i odbiornik muszą być tej samej firmy żeby działała funkcja fail safe? Jedyny odbiornik jaki znalazłem na allegro z tą funkcją to JETI REX 5 i FUTABA R149DP PCM 35MHz, czy może jest to standard o którym nawet się nie pisze?

 

Edycja:

Doczytałem, że nadajniki i odbiorniki PCM w przeciwieństwie do PPM mają fail safe wbudowane fabrycznie

(http://www.foonews.net/pl-rec-modelarstwo/6730205-odbiornik-fail-safe.html)

 

Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.