Skocz do zawartości

Lotnisko Brzeg-Skarbimierz


pablomaks2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Szukam kawałka pasa startowego w okolicach Oławy w dolnośląskim. Kończę prace przy spicie (ten na awatarze) i szukam kawałka pasa do startów i lądowań.

W oko wpadł mi Skarbimierz koło Brzegu, czy ktoś się orientuje jak jest z dostępnością tego lotniska? Ktoś lata?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

byłem tam raz (przy okazji pozbawiając podwozia mojego Decathlona). Jeśli nie jeżdżą motory i nikt nie ćwiczy podejść do lądowania (normalnymi płatowcami) to masz betonowy pas startowy. jeśli którykolwiek z tych warunków nie jest spełniony to masz do dyspozycji trochę łąki, strzyżonej chyba przez kogoś od czasu do czasu. z wjazdem jako takim problemów nie ma. Daj znać kiedy się wybierasz, chętnie potowarzyszę (przy okazji dokumentację foto zrobię) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bywam dość często (np. zaraz się wybieram), pas jest w niezłym stanie, ja startuję modelem na kółeczkach o śr. 3cm. W sumie jest jedno bardzo dobre miejsce do latania gdzie również startują i lądują czasami awionetki i motolotnie, więc miejsca jest wystarczająco nawet dla największych modeli. Ja korzystam jeszcze z dwóch miejsc gdzie zmieszczą się z powodzeniem średnie maszyny. A to ze względu na to co napisał Paweł, czasami kręcą się tam motocykliści, aby powyżywać się na swoich maszynach. Uczą się tam jeździć też kierowcy.

Ale najczęściej w godzinach południowych w tygodniu jest spokój (czyt. pusto), dopiero po południu robi się tam ruch.

 

Jeśli chcesz zobaczyć jak to mniej - więcej wygląda, to na tych filmikach coś widać:

- pierwsza część filmu jest kręcona na wąskim pasie, a druga (tak od 3:32) jest kręcona na tym najszerszym pasie, jest to najlepsze miejsce do latania.

- te loty odbyły się na innym, też wąskim pasie.

 

Jak masz jakieś pytania to śmiało pisz, no i gdy będzie zbliżał się oblot to mi również daj znać, chętnie bym to obejrzał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.