Skocz do zawartości

Witam serdecznie


Marek_G

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich, którzy są uczestnikami tegoż forum, bądź na nie choćby tylko zaglądają.

Jestem wychowankiem modelarskim książek autorstwa, było nie było swego czasu guru modelarstwa lotniczego, p W. Schiera. „ABC Miniaturowego Lotnictwa” oraz „Miniaturowe Lotnictwo” to na ówczesne czasy książkowe kompendium podstaw wiedzy modelarskiej.

Młodzieńcze modelowanie skończyło się na szkolnym modelu na uwięzi o wdzięcznej nazwie „Żuk”.

Powrót po latach do modelarstwa, tym razem już RC. Informacje z Polskiej Witryny Modelarskiej, a także ze stron internetowych członków braci modelarskiej, także członków niniejszego forum, a w szczególności Krzysztofa „kojota” pokierowały losami wejścia w RC. A więc na początek był „Multi” z firmy SAU, później motoszybowiec „Zefirek E” z Model Making. W sumie jednak pojęcie o lataniu z racji wyposażenia we wszystkie elementy sterowania dał wyposażony w silnik bezszczotkowy multipletowy „Minimag” – szczerze polecam wszystkim początkującym. Póżniej pojawił się jeszcze „LOOP” kol. Pieńkowskiego. Na dzień dzisiejszy z latających modeli są motoszybowce „Easy Glider” oraz „MAX” p. Leszka Kwarcińskiego a także czeska „Extra” wytwórni VA-Models.

W chwili obecnej uczestnik podwarszawskiego lotniska Parzniew – niestety z braku czasu ostatnio prawie nieaktywny.

Impulsem zaś do zaistnienia na forum stał się dość przypadkowy fakt wejścia w posiadanie śmigłowca Hurricane 550. Realistyczne podejście do zabawy śmigłowcami wymusiło na początek konieczność zakupu „Lamy” by zobaczyć z czym w ogóle mam do czynienia. Póki co zabawa Lamą jest przednia, zwłaszcza na dworze podczas późnowieczornych spacerów z psem – wtedy nie ma wiatru.

 

Witam raz jeszcze i pozdrawiam.

Marek Gierałtowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne dzięki wszystkim za przywitania.

 

Chyba rzeczywiście w tej chwili łatwiej jest napisać coś na forum, niż wybrać się na lotnisko. Stąd też pewnie jakiś pomysł ze śmigłowcami, bo póki co wymagają mniej miejsca - nawet pokój, kotytarz czy też trawnik przed domem.

 

Marcus – jak ja, tak pewnie i ty zdążyłeś się zorientować, iż na tym forum zwracamy się do siebie na ty. Nie łamy tych zasad, a ja przynajmniej trochę się odmłodzę.

 

Raz jeszcze pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów.

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.