Skocz do zawartości

Silnik na wieżyczce.


bigkris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wpadłem na pomysł budowy silnika na wieżyczce, konstrukcja ma być jak najprostsza. Leży u mnie silnik mig 280 6V z śmigłem i przekładnia. chciałbym aby był on zasilany zwykła bateria 9V z stabilizatorem, bez regulatora. zasilanie odbywało by się za pomocą włącznika typu on/off. potrzebuje go tylko do wyniesienia szybowca, ewentualnie pomocy w dolocie do lotniska. pomysł ma być jak najtańszy, jeśli model będzie dobrze latać z tym silnikiem planuje zrobienie czegoś lepszego. Parametry szybowca to rozpiętość około 2 metrów, waga to jakieś 1,5kg. silnik może być za slaby, jednak chce tylko aby podnieść szybowiec na jakieś 50-100m. Jeśli proponujecie coś innego, proszę pisać, jednak pamiętajcie ze liczą się dla mnie pieniądze.

 

EDIT: Zapomniałem dodać że jakiekolwiek modyfikacje kadłuba raczej odpadają bo jest on przekroju prostokątnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mig 280 6V z śmigłem i przekładnia.,aby był on zasilany zwykła bateria 9V z stabilizatorem

,rozpiętość około 2 metrów, waga to jakieś 1,5kg." podnieść szybowiec na jakieś 50-100m

No niestety Ty kolego nie zdajesz sobie zbytnio sprawy o czym piszesz.

Silnik Twój nie nadaje się do tego typu szybowca a zasilanie bezwzględnie NIE.

dlaczego ? silnik oczywiście bardzo słaby a zasilanie jeszcze słabsze .

Kiedys latałem Litle Starem o przedłużonym skrzydle do 2 m a do jego napędu stosowałem silnik Permax 450 z przekładnią i akumlatory 8 x Sanyo 2/3 1200 mAh. Model ważył 1150 g do lotu .Moi koledzy do tego typu modeli stosowali 400-setki z przekładnią 3.8:1 lub 4:1.

"jednak pamiętajcie ze liczą się dla mnie pieniądze" oczywiście to odnosi się do każdego z nas :x ale jak to mawiają z g..... bata nie ukręcisz :twisted:

Pamiętaj że baterie nie nie są w stanie zasilać silnika potrzebujacego "łyknąć" niekiedy 12 A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raffik, dziekuje za propozycje, jednakze wstrzymam sie bo nie chce aby silnik lezal.

 

instruktor, cholowanie za modelem odpada, poniewaz nie ma mnie kto ciagnac. w mojej okolicy latam tylko ja. mieszkam w terenie gorzystym, jednakze gorki sa za male. boje sie troche tez puszczac model nad scierniskami z racji twardych ladowan w ostrych koncowkach slomy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sznurka!!! żyłka 100-tka lub z Castoramy czy Leroya tzw budowlana (kosztuje kilka zł za 100m) a 10 m gumy to trochę mało.

Odnośnie "Pradoliny"- bywałem tam, ale nie pomyslałem o wykorzystaniu do szybowców i właśnie koledzy z Ostrowa zaprosili mnie :? na to zbocze.

Gdzie - droga z Kalisza na Poznań,mijamy Kościelną Wieś i skręcamy w prawo zaraz za Malibu w stronę rzeki po ok 100 m w lewo 100 m i masz piękne zbocze

32kp1.jpg

1992

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem 10 metrow jakiejs gumy w oplocie w pasmateri, cienka, zloze ja na dwa raz

Jesli to pasmanteryjna gumka w oplocie taka plaska do roznych ubran to mozesz co najwyzej proce sobie zrobic a nie hol. Guma na hol to min 6mm srednicy okragla w skosnym oplocie ( zreszta co ja mowie..Nie moze byc w innym oplocie ) :D TAka jak gumy do mocowania roznych rzeczy na bagazniku samochodowym, taka jak gumy w przyzadach do cwiczenia miesni klatki co sie rozciaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego sznurka to jest moj stary hol do szybowca. poki co chcialem miec cos na szybko. a wiec mam tak, 10 m. tej gumy, 8m gumy majtkowej, to zwiazane i na pol i do tego jakies 50m tego sznurka. probowalem startow, wyrzuca model na jakies 10 metrow, dla mnie to juz duzo lepiej niz bym go z reki rzucal wiec i tak sie bardzo ciesze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co do holu gumowego to ja dawniej robiłem tak: Brałem dętkę od samochodu i wycinałem z niej pas o szerokości ok 15mm i długości ok 15-15m. Wiązałem dwie takie dętki i 100m żyłki i miałem hol. Biorąc pod uwagę że stare dętki można gratisowo zdobyć to masz hol za cenę żyłki. Nie jest to hol w 100% profesjonalny :lol: ale ja tak zaczynałem i działało. A co do holowania bez gumy to może nie używasz bloczka i dla tego nic z tego nie wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.