Skocz do zawartości

jak podłaczyc


arian

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM szanownych kolegów planuje budowe modelu sterowanego aparatura rc. I tu moje pytanie napewno kupie sobie full aparature kolo 4 kanałów ale na razie jestem spłukany wiec zaczynam od projektu układu scalonego, a do tego potrebne mi sa te info.

3682qz2.th.jpg

Chodzi oto czy jak bym tak podłaczyl to naprzyklad mam przełacznik w pozycji zero czyli zadna dioda sie nie świeci przełaczam w dól swieci sie np. numer jeden przelaczam w góre dziala numer dwa. Czy to działa własnie tak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

móglby mi to ktos wytłumaczyc na przykładzie moich diod

 

Raczej się tego nie da wytłumaczyć na twoich diodach.

Odbiornik ma na każdym kanale trzy styki i

w pierwszym jest minus zasilania

w drugim plus zasilania

w trzecim jest modulowany sygnał sterujący dla serwomechanizmu

 

Sposób modulacji i sterowania jest w podanych linkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem to wszystko i nic nie zrozumiałem móglby mi to ktos wytłumaczyc na przykładzie moich diod??

 

o dzieki cos mi rozjasniles tylko tak w moim modelu nie bedzie serwomechanizmu bo to nie samolot wiec trzeci styk mnie nie interesuje?? a zasilanie gdzie podlaczyc?? jak podlacze zasilanie np. 12v to wszystkie urzadzenia beda musialy byc na 12v??

 

Sa dwie mozliwosci :

- abo nie przeczytales tego co ci tu wszyscy podali , a wiedz , ze napewno nikt za ciebie tego nie zrobi

- albo bracie zmien hobby , bo tu nie masz sznas

 

Z modelarstwa to polecam moze zrobienie lodki z gazety - to wszystko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem wszystko a napewno twoje w jezyku którego nie znam i nie mów ze tu nie mam szans , bo modelarstwem zajmuje sie od wielu wielu lat tylko ze zawsze było to bez skomplikowanej elektroniki a teraz mam ochote takowa dołozyc i prosze o proste pare zdan i tyle

 

a w kazdym z tych linków głowni chodzi o serwomechanizmy a ja takich nie bede uzywal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem to wszystko i nic nie zrozumiałem móglby mi to ktos wytłumaczyc na przykładzie moich diod??

 

udzieleili Ci w porsty sposób inforacji ale ty nic nie zrozumiałeś więc co się dziwić.

 

 

 

poczytaj dział "OD CZEGO ZACZĄC" tak ktoś (chyba Grzechu) to opisywał i nawet zrobił schemat co gdzie i jak !

 

 

 

EDIT:

 

co jak piszesz powyżej kwalifikuje się do tego abyś otrzymał ostrzeżenie - strzeż się kolego

i poczytaj regulamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O skomplikowaną elektronikę to się jeszcze ten temat nie otarł.

Ww. linki wyjaśniają (w miarę przystępnie) , że sygnał służący do sterowania serwami nie nadaje się do zasilania diod.

Twój wiek ma swoje ograniczenia, musisz jeszcze trochę poczytać o podstawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w kazdym z tych linków głowni chodzi o serwomechanizmy a ja takich nie bede uzywal

 

A czego będziesz uzywał i co chcesz osiągnąć?

 

edit:

nie gadaj ze jak mialem 10 lat to gówno umialem , bo a szkoda gadac...

 

Ok, nie fatyguj się już z odpowiedzią.

 

and

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.