Jump to content

Zasilacz od XBOX 360 slim


pjk11
 Share

Recommended Posts

Witam

 

Mam zasilacz od Xboxa 360, ale w wersji slim. Szukalem w sieci informacji na ten temat, ale slabo mi to idzie. Wiem ze czarny kabel to masa, zolty to plus 12V,  czerwony to +5V. I wlasciwie to wszystko, tylko co zewrzec ze soba aby uruchomic zasilacz? Moglbym probowac na chybil/trafil ale szkoda mi go spalic.

 

 

PS. Przepraszam za brak polskich liter.

 

14d81a6a7332bc89med.jpg

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Według tego co można znaleźć w internecie to za uruchomienie zasilacza odpowiada kabel +5v (czerwony) oraz niebieski lub biały. Jeden z nich to ten który posłuży do uruchomienie a drugi to metalowy kołnierz obudowy wtyczki. Najbezpieczniej jeśli jest wtyczka sprawdzić miernikiem ciągłość obwodu od pinu 1 we wtyczce do białego lub niebieskiego i jeśli ciągłość jest na przykład z niebieskim to zewrzeć go z czerwonym i powinno wszystko działać. Tu pokazane wyprawadzenia we wtyczce. http://xboxforum.pl/images/imported/2010/12/7.gif

 

Edit: Dopiero teraz zauważyłem że wersja slim ma inną wtyczkę. Tu wszystko wyjaśnione http://dieselpowered.ca/2017/recycling-an-xbox-360-slim-power-supply/

Link to comment
Share on other sites

łWitam

 

Dzieki za odpowiedz. Zrobiłem tak: uruchomiłem zasilacz  na sucho, zmierzyłem napięcia na żółtym i czarnym - wynik 0V, złączyłem czerwony z niebieskim, napięcia na żółtym i czarnym 12.5 V, tak że mniej więcej wiem o co chodzi. Tylko czemu na tamtym schemacie między żółtym a niebieskim jest opornik 1K? Jest on niezbędny? I co zrobić z szarym kablem? Zewrzeć z czrnymi, czy go pominąć?

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Rezystor raczej nie jest konieczny, autor zastosował rezystor 1k aby dodatkowo ograniczyć prąd na linii uruchamiania. Może i warto go dolutować ale bez również będzie prawidłowo działał. Szary przewód należy zewrzeć z czarnymi.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.