Jump to content

KRETOWANIE SPAD-a


pebis

Recommended Posts

WITAM SERDECZNIE KOLEGóW "KATASTROFICZóW"

 

Każdy musi zaliczyc kreta. To chyba taka modelarska tradycja. Nie jest problemem, tak jak w tym przypadku, jeśli model robiło się 2-3 dni, a jego koszt nie przekracza 20 - 30 zł. Liczę oczywiście materiały, a nie koszt wyposażenia :!: Jeżeli jest to "tartak" lub inny model to już niestety żal jest większy. No cóż - trzeba uważać. To pierwsze przemyślenie. Dwa - trzeba wszystko sprawdzać po dwa , trzy razy. A trzy - na błędach się człowiek uczy - najlepiej na błędach innych :!:

 

Parę fotek z "kretowania" SPAD-a. Simple Plastic Airplane Desing). Dla zainteresowanych podaje adres strony: http://www.spadtothebone.com/index.htm. Skrzydła, serwa :!: , aparatura i silnik - przeżyły. Kątownik z aluminium - nie. SPAD do kasacji. Koszty - coroplast 20 zł, uszkodzony zbiornik :?: - sklejony klejem na gorąco. Na doraźne naprawy polecam "nakapanie" palącego się "plastiku" np. z torebki foliowej lub innego materiału. Przecież szkoda wracać do domu po nowy zbiornik :!:

Przyczyna :"kretowania" - od czasu do czasu trzeba ładować akumulatory, a nie latać, dokąd jest paliwo w kanistrze :!:

 

Przed lotem:

kret00.jpg

W trakcie

kret0.jpg

Po....

kret1.jpg

A gdzie silnik :?:

kret2.jpg

 

Model "wystawia" sznaucer FETA :lol:

 

A to efekt "złego lądowania" tartaka:

kret3.jpg

kret4.jpg

 

Na całe szczęście większość modeli po "katastrofach" da się jakoś naprawić. To tylko kwesta czasu i zdolności albo niestety kasy :!: :!: :!:

Link to comment
Share on other sites

Radio jest zawinięte w piankę. Wydech pod skrzydło. Serwa sobie radzą. Coroplast zakupiony przez zaprzyjaźnionego modelarza - też fana SAPAD-ów. Trzeba w internecie wrzucić hasło tekpol albo coroplas i dzwonić do firm, które wykorzystują ten materiał np. do pakowania. Jest to niestety problem. Mały asortyment (2, 3, 4 mm) nie zawsze dostępny. Ten "nasz" ma sporo różnych wad technologicznych. Ale samoloty latają. No czasami SPADają! :roll:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.