Skocz do zawartości

Szeregowo czy rownolegle...


Raffik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, też mam pytanko bo najprawdopodobniej padł mi pakiecik 11,1v 4000 mah który zasilał silnik w szybolu bo coś słabiutko kręci i teraz myślę sobie, mam 2 nowe pakiety 11,1v 2500mah i jak rozumiem ten kabelek

 

lub takie cos:

http://www.hobbycity.com/...allel_Pack_lead

aby zrobic pakiet o wiekszej pojemnosci (takim samym napieciu)

 

nadaje się do tego żeby z nich zrobić 1 pakiet 11,1v 5000 mah.

 

Pytanie odnośnie ładowania pakietów, czy jest możliwe ładować je jako 1 pakiet 11,1v 5000 mah (ładowarka by sobie poradziła)czy muszę ładować osobno jeden po drugim?

W domu no problem poczekam ale na lotnisku :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz masz jeden duzy pakiet do dokup sobie przejsciowke do balancera:

http://www.hobbycity.com/...?idProduct=6544

Powyższa przejściówka sprawdzi się gdy pakiety podłączymy szeregowo (czyli z dwóch pakietów 11,1v 2500mah zrobimy jeden 22,2v 2500mah). A do tego potrzebny jest na taki kabel: HXT T-Connector Series Pack lead.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Raffik, chodziło mi tylko o zredukowanie czasu ładowania na lotnisku jak zacznę ładować osobno to 2 godzinki z głowy a jeszcze pakiecik do odbiornika :roll: .

 

jak juz masz jeden duzy pakiet do dokup sobie przejsciowke do balancera:

http://www.hobbycity.com/...?idProduct=6544

Powyższa przejściówka sprawdzi się gdy pakiety podłączymy szeregowo (czyli z dwóch pakietów 11,1v 2500mah zrobimy jeden 22,2v 2500mah). A do tego potrzebny jest na taki kabel: HXT T-Connector Series Pack lead.

 

Krzako przejściówka którą zaproponował Raffik jest tylko do balancera przy ładowaniu a ta do łączenia pakietów to się mylisz ta którą pokazałeś jest do podwojenia napięcia a nie pojemności pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta którą pokazałeś jest do podwojenia napięcia a nie pojemności pakietu.

A czy ja napisałem odwrotnie ?

Ważne jest aby połączyć pakiety przejściówką którą podałem, wtedy pakiety będą podłączone szeregowo czyli ich sumaryczne napięcie wyniesie 22,2v.

 

Przejściówka do balancera sprawia, że balancer widzi dwa pakiety 3 celowe jako jeden 6 celowy. Dlatego ważne jest, aby pakiety były podłączone szeregowo, bo jeśli byłyby podłączone równolegle to ich napięcie wynosiło by 11,1v. Balancer by widział wtedy 6 ogniw o sumarycznym napięciu 11,1v czyli "myślałby by", że pojedyńcze ogniwo ma 1,85v.

 

Jeśli podłączymy akumulatory w sposób który opisuje można ładować 2 pakiety 3 celowe 2500mah jako jeden 6celowy 2500mah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja napisałem odwrotnie ?

Ważne jest aby połączyć pakiety przejściówką którą podałem, wtedy pakiety będą podłączone szeregowo czyli ich sumaryczne napięcie wyniesie 22,2v.

 

No a my rozmawialiśmy o połączeniu 2 pakietów 3s w jeden 3s ale z podwojoną pojemnością czyli o pakiecie 11,1v 5000 mah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.