Skocz do zawartości

Spektrum DX7- podłączenie kabla PC(USB)


Slawek_9000

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam pytanie czy ktoś wie- mój stary kabel z futaby do PC przez USB miał taką wtyczką DIN, przelutowałem na mini jack (zgodnie z sugestiami z tego foro) i nie działa- symulator nie wykrywa żadnych ruchów drażkami. Czy to jest inny system w futabie T6 a spektrum, czy też coś trzeba może ustawić w nadajniku (np. w futabie trzeba było przełączyć z PCM na PPM).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary kabel z futaby do PC przez USB miał taką wtyczką DIN, przelutowałem na mini jack i nie działa. Czy to jest inny system w futabie T6 a spektrum

Tak. Futaba jak większość cywilizowanych nadajników ma sygnał pozytywny względem masy a JR'y i Spektrum mają negatywny.

Zamień kolejność przewodów w kablu (PPM na masę a masa na PPM). Zmieni się biegunowość (będzie dodatni względem masy) kosztem zmiany polaryzacji (sygnał negatywny (aktywny niski) na pozytywny (aktywny wysoki)), ale to nie powinno być problemem dla interfejsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.