Skocz do zawartości

Urwana antena w spektrum Dx6i


rapier

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis podczas lotow zachcialo mi sie majstrowac przy antenie.Nie to ze cos mialem do zasiegu czy jakis zaklucen, ale naczytawaszy sie forum i widzac u Slawka zadziornie przekrzywiona antenke postanowilem i ja sobie tak na bakier ja ustawic . No i jakos niewiele myslac a widzac wkrecik pod antena jakims glupim omamieniem wpadlem na mysl ze trzeba go poluzowac i przekrecic antenke.Oczywiscie to nic nie dalo ale udalo mi sie zciagnac antene. JAk sie okazalo polozenie w jakim byla bylo jedynym mozliwym . :(

Za to spotkala mnie niespodzianka bo kabelek od anteny po prostu wylecial sobie....

Co do samego ustawienia anteny to jakos nie pomyslalem ze jest ruchoma nie tylko w pionowej plaszczyznie ale tez da sie nia krecic w zakresie 180 stopni :oops:

No ale nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo.

Nie przypominam sobie bym uzyl jakiejkolwiek sily a kabelek po prostu wylecial. Wniosek z tego ze licho byl zamocowany. Bo otwarciu nadajnika zauwazylem wtyczke z ktorej kabelek sie wysunol...Problem jest taki ze chce sie upewnic czy wystarczy rozgiac tylko, wsunac rdzen i zacisnac zaciski na ekranie?CZy jakis lut? Ze nie widze sladow lutowania to zakladam ze wystarczy zacisnac uczciwie co???Bede wdzieczny za szybki odzew i utwierdzenie mnie w pogladach lub wyprostowanie ich :) Wszak jutro piekna pogoda sie szykuje :D

Mam nadzieje ze poradze sobie moimi kolkowatymi paluchami.A tak to wyglada. ( Zapalka dla porownania rozmiarów )

album_pic.php?pic_id=146

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.interprojekt.pl/katalogp.aspx?p=pigt-ufl-rsma.aspx&k=PIGT-UFL-RSMAM

 

Ta koncowka ma nazwe UFL gdybys szukal, jednak nie spotkalem sie jeszcze z nia bezposrednio do anteny, tylko zawsze jako pigtail.

 

Mozesz przerobic radio na odkrecana antene (z tego co widzialem to ma na stale), bedziesz mial unikat. Do tego potrzebujesz juz tylko antenke 5dbi.

 

Odradzam majsterkowanie przy tej koncowce. Po zacisnieciu jej na nowo trzebaby najpierw sprawdzic na 2 modulach wifi czy jest porownywalna jakosc sygnalu z nowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.