Skocz do zawartości

DG1000 i ASW28 od JSB


Boczas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukając za jakąś półmakietką szybowca napotkałem się na 2 modele firmy JSB mianowicie DG1000:

http://www.model-fan.com.pl/index.php?p1647,dg1000-electric-arf

 

i ASW 28:

http://www.model-fan.com.pl/index.php?p1648,asw28-electric-arf

 

czy ktoś z was może miał doczynienia z którymś z tych modeli.. ? Opinie sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ja właśnie mam jednego z wymienionych przez ciebie szybowców jest to ASW28 w wersji elektro i przyznam że model jest wykonany w miarę solidnie, ma jedno słabe miejsce, którym jest belka ogonowa (przy twardszym przyziemieniu lubi pękać). Po zmontowaniu wszystkiego w całość okazało się że musiałem dorzucić sporo ołowiu na dziób by go wyważyć co w rezultacie dało mi wagę do lotu 2100gr. co czyni go dość szybkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W termice jeszcze nim nie latałem może kiedyś się uda ale z dotychczasowych lotów mogę jedynie powiedzieć że mknie po niebie jak strzała wydając przy tym dość głośny gwizd. Staram się nim latać kidy wieje wiatr bo wtedy lata dobrze jednym słowem na zbocze super.Jak wejdziesz na YOU TUBE wpisz w wyszukiwarce ASW28 tam jest sporo filmików z tym szybowcem.

Jeszcze jedna rzecz trzeba robić szerokie łuki , ciasne tylko przy dużej szybkości przy małej szybkości robiąc ciasny łuk ześlizguje się ze skrzydła błyskawicznie i o kreta nie trudno jeżeli nie jesteś dostatecznie wysoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o długość lotu to najdłuższe czasy uzyskasz przy silnym wietrze można dosłownie latać bez końca natomiast loty przy bezwietrznej pogodzie to jest wykonanie 5 może 6 okrążeń dość dużych z wysokości 100 m. i trzeba dać motora by się wzniść a co do lotów termicznych to jeszcze nie próbowałem może w najbliższych dniach coś popróbuję bo sam jestem ciekawy jak chodzi w termice(o ile da rady bo przy obciążeniu 70g/dm\2 to nie wiem czy coś z tego wyjdzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.