Skocz do zawartości

EXTRA 330S depron


Janusz P.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chcę tworzyć osobnego postu wiec pozwolę sobie przedstawić w budowie moją depronową extrę. Musze powiedzieć ze materiał jakim jest depron coraz bardziej mi się podoba :)

 

dsc01641pt7.jpg

 

dsc01642yx7.jpg

 

dsc01643ml7.jpg

 

 

Mam pytanie do kolegów czy:

 

Taki silnik (taki właśnie posiadam)

RAY C3536/08 - Pelikan + pakiet 1800 mAh można użyć do tego modelu ? Zastanawiam się czy ten silniczek za ciężki i za duży nie będzie. ? Bo mam takie właśnie obawy. Czy może zastosować jakiś inny ? Rozpoczynam zabawę z modelami elektrycznymi i nie mam jeszcze wyczucia w tych sprawach... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witaj, no ładna ta Extra się zapowiada.

Te otwory w skrzydłach to na serwa? :shock: chyba nie chcesz tam zastosować standardów ?

Widząc wręgę "podwoziową" rozumiem iż takowego nie będzie, ale na trawie można z powodzeniem na "brzuszku" lądować.

 

Jeżeli chodzi o silnik to nie znam ale czytając dane w internecie spokojnie da radę, a że troszkę cięższy to tylko na + bo model jak pisałem wcześniej ma ciężką :ass:

 

Wyważenie na oblot ustaw sobie na wysokości tego oryginalnego dźwigara balsowego, a potem to już kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Ja mam jeszcze jedno pytanie aby dopełnić ten temat.

 

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie jak lata ten model, czy w ogóle lata? Jakieś filmiki? Fotki?

 

Poprzedni konstruktorzy z tego tematu- wypowiedzcie się proszę.

 

no ja mam taką extrę, ale nie robiłem jej tylko kupiłem

lata całkiem przyzwoicie, tylko że tej wielkości powierzchnie sterowe nadają się do latania 3D, do zwykłego latania trzeba zdecydowanie zmniejszyć wychylenia (albo drażki wychylać o 3mm maksymalnie). Model jak to akrobatka nie ma w ogóle stateczności. Podwozie które mam u siebie (sklejone z prętów węglowych 3mm) łamie się w prawie każdym locie i jest regularnie zalewane CA. model robi 5 beczek w mniej niż 2 sekundy i prawie nie traci wysokości, gorzej z pętlami- trzeba je troszkę wypracować i robić dokładnie w osi wiatru.

Ważne jest mocowanie pakietu, u mnie było tylko na rzepa i się w locie oderwał pakiet i model wpadł w ziemię po próbach walki z nim.

Jak na swoją wagę, model lata dość szybko, może to dlatego że ma dość cienki profil, w moim modelu dodatkowo profil nie jest za dobrze odwzorowany.

 

EDIT- a kupiłem model od tego kolegi co założył wątek, ma bardzo ładne oklejenie , tylko kabinki niet i nawet nie wiem z czego ją zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze jedno pytanie aby dopełnić ten temat.

 

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie jak lata ten model, czy w ogóle lata? Jakieś filmiki? Fotki?

 

Poprzedni konstruktorzy z tego tematu- wypowiedzcie się proszę.

EDIT- a kupiłem model od tego kolegi co założył wątek, ma bardzo ładne oklejenie , tylko kabinki niet i nawet nie wiem z czego ją zrobić

 

Dzięki :)

 

Kabinkę wytłocz na gorąco. Zrób sobie kopyto z twardej pianki. Później zalaminuj. Zdejmij laminat i do środka wlej gips. Na kopyto z gipsu dajesz butelkę PET i opalarka w ruch. :)

 

Ja jestem na etapie robienia swojej kabinki. Spróbuję kopyto zrobić z pianki do okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

zabralem sie za ta exterke wczoraj.. plany juz sa, balsowe elementy wyciete.. zobaczymy jak wyjdzie!:D troche odkopuje temat, no ale.. jak sie sprawuje model tym, ktorzy nim latali? (tego projektu!).. wesolych wszystkim!:)) jak cos, to za jakis czas wstawie zdjecia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak, prace poszly na przod.. to, co udalo mi sie zrobic dotychczas widoczne jest na zdjeciach ponizej.. sama 'szupa' jest 'chwycona' tylko do zdjecia, i ogolnych pogladow:)

 

w projekt ten wprowadze kilka zmian, polecanych tez przez jednego z uzytkownikow forum, ktorzy robili ten to model (tomcat144) mianowicie:

 

-'pudlo' na silnik itp. (wiekszy wytrzymalosc.. przod to przod jednak;)!)

-dodam jeden dzwigar + wzmocnienie dzwigaru znajdujacego sie w planach..

-skrzydla nie beda dzielone.. (tak narazie mysle zrobic) warunki do przewozu mam, a wiec..... - no i nie 'przekreca sie' przypadkowo w locie przynajmniej 8)

 

 

model ten robiony jest z 3mm i 5mm depronu.. oraz sklejki! :? - no ale postanowilem zrobic go z tego, z czego mam 'na stanie' :twisted: - narazie nie jest zle..

 

sklada sie go przyjaznie.. w sumie plany nie zawieraja bledow, chociaz w jednym miejscu 'nie wyszlo' z zakladkami.. ale co tam! :mrgreen: no i tak jak wczesniej wspomnial zakladajacy temat; nie ma w planach mocowania na silnik - trzeba dorobic go samemu!

 

 

 

ZDJECIA:

 

 

p1190261.jpg

p1190262.jpg

p1190263.jpg

p1190264.jpg

p1190265.jpg

p1190266.jpg

p1190267.jpg

p1190268.jpg

 

pzdr tumek:)

 

EDIT:

pudlo na silnik:

http://img24.imageshack.us/i/p1190285.jpg

 

EDIT2:

2gi dzwigar i klejenie skrzydla

http://img836.imageshack.us/i/p1190288t.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Zaryzykowałem i zrobiłem extre mam nadzieję że poleci jak pogoda jutro dopisze to ją oblatam i wstawię filmik a na razie taka brzydka niepomalowana tylko do nauki latania samolotami 3D i poćwiczenia akrobacji bo zamierzam robić w niedalekiej przyszłości edga 540 1,4m z silnikiem spalinowym. Zdjęcia brzydala poniżej wybaczcie że pstryknąłem mu fotki przy tankowaniu ale nie ma co wybrzydzać.

 

51710552.jpg

 

41651465.jpg

 

16705694.jpg

 

25902105.jpg

A tu jednostka napędowa

64226301.jpg

Serwa to Corona DS-939MG -cyfrowe serwa o sile 2,7kg

14815108.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.