Skocz do zawartości

WILCZE LASKI 14.09.2008 "MODELARSKIE POŻEGNANIE LATA&qu


Piotrek Pindral

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam wszystkich miłośników modelarstwa lotniczego na "MODELARSKIE POŻEGNANIE LATA". Impreza odbędzie się na dobrze znanym i lubianym lotnisku przy wsi Wilcze Laski koło Szczecinka w dniu 14.09.2008 w godzinach od 10:00 do 16:00. Na gości czekają doskonałe warunki terenowe (asfalt z namalowanym oznaczeniem do treningu precyzji lądowań i równa niska trawa). Proszę zabrać ze sobą kiełbaski i inne "ogniskowe atrybuty", jako że nie zabraknie biesiady przy ognisku. Impreza otwarta jest dla każdego i jest darmowa. Jeśli pozwolą warunki będzie można odbyć lot widokowy na pokładzie samolotu ultralekkiego.

ZAPRASZAM SERDECZNIE! Piotrek 505 132 391

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili wyglądam tak:

 

:jupi: :jupi: :jupi: :jupi:

:jupi: :jupi: :jupi: :jupi:

:jupi: :jupi: :jupi: :jupi:

:jupi: :jupi: :jupi: :jupi:

:jupi: :jupi: :jupi: :jupi:

:jupi: :jupi: :jupi: :jupi:

:jupi: :jupi: :jupi: :jupi:

:jupi: :jupi: :jupi: :jupi:

:jupi: :jupi: :jupi: :jupi:

:jupi: :jupi: :jupi: :jupi:

:jupi: :jupi: :jupi: :jupi:

:jupi: :jupi: :jupi: :jupi:

:jupi: :jupi: :jupi: :jupi:

:jupi: :jupi: :jupi: :jupi:

 

 

Zaproszenie przyjęte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojazd:

ze Szczecinka wyjeżdżamy w kierunku na Piłę, udajemy się do Turowa Pom. (kierunek Piła) następnie kierujemy się na Wilcze Laski. W Wilczych Laskach przy kościele skręcamy w prawo (teraz pas mamy po lewej stronie ok. 1 km.). Pozostaje tylko skręcić w lewo za zniszczonym dworkiem i asfaltowa droga doprowadzi was na miejsce.

 

Zaś jadąc w stronę Szczecinka z Piły (z Piły kierunek Koszalin), wówczas w Lotyniu skręcamy w lewo, dojeżdżamy do wsi Wilcze Laski, za kościołem jedziemy prosto i za zniszczonym dworkiem skręcamy w lewo i już jesteśmy na lotnisku.

 

Jadąc z kierunku Szczecina nie dojeżdżamy do Szczecinka tylko we wsi Sitno skręcamy na Dziki, tam kierujemy się na Turowo Pom.

 

a stamtąd na Wilcze Laski. Zapraszam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem, impreza była wyśmienita. Może nie było tyle osób jak w poprzednim spotkaniu ale atmosfera braci modelarskiej czuć było na kilometr. Mimo że pogoda średnio ( ale nie beznadziejnie ) dopisała. Średnio gdyż prawie pod koniec spotkania wyszło słoneczko. Było ognisko, kiełbaski,piwko KARMELOW ( DJDIT się przyssał do buttelki ) były dowcipy o śladach ślimaka :lol2: :lol2: :crazy: :crazy: i bardziej sprośne :devil: :devil:

 

Czas na fotki :)

 

dsc03264mj0.th.jpg

Flota kolegi ( zabij mnie gdyż nie znam pseudonimu... ). Całkiem pokaźna. Gdybym miał tyle cierpliwości przy odpalaniu silników które chodziły i zaraz gasły to byłbym Bogiem. A tak to bnie wiem czy bbym sie pogryzł z bezsilności. Pod koniec z Darkiem robilismy zakłady czy silnik zgasnie zanim na pas wykołuje ;D :crazy:

 

 

dsc03257tx1.th.jpg

Ultimate Biplane Maćka Olechnowicza, Somethin Extra zestawu SIG ( mój ) oraz Extra 300 Darka Mulara. Tuż obok otwarta morda Forda :lol2:

 

 

dsc03272pk4.th.jpg

Organizator imprezy, Piotr Pindral.

 

 

dsc03275al6.th.jpg dsc03268kf3.th.jpg

Potem przerwa na żarełko w postaci kiełbasek. Rozmowy o wszystkim i o niczym, dowcipy które były powalające :)

 

 

dsc03258ps6.th.jpg

Hm... Khem.. DJDIT miał swoje kiełbaski. Nie wiem czy je faszerował ale przeleciał kosiakiem obok swojej Extry. Nawet cos tam popiardywał mimo że nie miał napędu

:faja: :devil:

 

dsc03285tc9.th.jpg dsc03288no8.th.jpg dsc03290ix2.th.jpg

Potem był popisowy lot dwóch modeli. Ultimate Maćka Olechnowicza oraj Extra DJDIT'a. Wyglądało to świetnie. Gdyby nie wiatr byłoby pewnie jeszcze lepiej i spokojniej.

 

Nie obyło sie równiez bez uszkodzeń modeli. Ja na dzień dobry przekosiłem drewnianym śmigłem asfalt, potem zgasł mi w locie silnik czego efektem było lądowanie na trawie i urwanie podwozia. Z opresji wybawil mnie Attylla ltóry użyczył mi kleju poliuretanowego. I później znów mi zgasł silnik i to już nad pasem. Ciężkie przyziemienie i efekt był zdumiewający. Mianowicie, zrobiło sie tuningowane zawieszenie,czyli prześwit ziemia - śmigło wynosił 1 cm :crazy: :crazy: Kolega z flotą samołotów poważnie uszkodził Corsair'a. OLO z drewnianego dwułopatowego śmigła zrobił trzyłopatowe :shock: :D

 

 

Dołączam linka do zdjęć które robiłem

Ściągac ile wlezie. Przynamniej nie będę musiał mailem wysyłać.

http://rapidshare.com/files/145280570/kopia.zip.html

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wilczych Laskach to juz sie uzbierała taka stała ekipa dobrze dobranych ludzi którzy dobrze się rozumieją, i nie tylko w kwestiach modelarskich!. Najlepiej to było widoczne przy ognisku które zajeło nam znaczną częśc "modelowania" (nie samymi modelami człowiek żyje) nie będe też rozpisywał szczegółów rozmów przy ognisku ale "ślimak" rozłozył wszystkich na łopatki ;-)))

Obawiam się tylko, że najprawdopodobniej ludzie mogą się domagać więcej takich spotkań i będą jeszcze poprawiny zakończenia ;-)

Dziekuje Piotrkowi P bez niego, nie byłoby niczego! oraz wszystkim przybyłym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemnie spędzona niedziela w super towarzystwie.

Kilka filmików z tego spotkania:

Extra Darka

Maciej ląduje awaryjnie

Mirek śmiga deltą

Oblot Mentora

Start Mikołaja

Lot Prząśniczki

Moje lądowanie na trzy punkty i jedno śmigło :D

Start Adama

 

8f727df6f97dbe57.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.