Skocz do zawartości

śmigło 3,4 łopaty do os max 55..


pablomaks2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kompletuję powoli wyposażenie do kita p-51 z greate planes. Kit jest, silnik jest (os max 55 ax), swerwa po części też są. Szukam powoli kołpaka zgodnego z oryginałem. Znalazłem ładne kołpaki aluminiowe z www.tru-turn.com. Są dostępne zarówno standardowe 2 jak i 3 oraz łopatowe. Sam model to nie jest makieta, jest zbliżony do oryginału. Aczkolwiek ładnie by wyglądał z czteropłatowym śmigłem. Nie jestem szczególnie przekonany do tego ale się zastanawiam. Wiem że śmigła o większej ilość łopat muszą być mniejsze, niż zalecane dwu-łopatkowe. Słyszałem również że dwułopatowe są najwydajniejsze, czy to prawda?

Czy koledzy mają może informacje gdzie można zakupić śmigła 3 lub 4 łopatowe do mojego silnika ? Co sądzicie o tym pomyśle? Szukałem w towerhobby, ale nie mają nic ciekawego. Wygląda na to że wybór jest mocno ograniczony.. ale widziałem modele z takimi śmigłami. Jak to jest, proszę o opinie.

Btw. Silnik pięknie układa się w planach, tak że w pozycji odwróconej będzie się chował cały w kadłubie, pozostaje sprawa tłumika.. będę musiał ręcznie robić.. bo żadne pittsy nie pasują :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.