Skocz do zawartości

Flash (RC Factory)


Artur Caban

Rekomendowane odpowiedzi

Czyżbyś też został powiadomiony że Flash już jest w perfecthobby? :)

 

Ja właśnie też go kupuję, i za kilka dni dołączę :)

 

Martwi mnie tylko waga, 180g widzę pusty model, moje wyposażenie do niego to <250g + klej, będzie <450g, a to już sporo...

 

Jakie masz wyposażenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocowanie silnika wykonane w innym Fleszu wg instrukcji montażu:

Płytka laminatowa jest przyklejona do pianki i ustalona za pomocą 8 "wykałaczek" :?

(foto pochodzi z RC Groups).

flshlndgr2sep07je9.jpg

 

Poniżej moje rozwiązanie. Intencją było, aby poprawnie wprowadzić siły od zespołu śmigło -silnik w kadłub wykonany z materiału o znikomej gęstości oraz zapewnić możliwość demontażu silnika i ew. regulacji kątów:

obraz027smux3.jpg

obraz029smbj7.jpg

obraz043smrs4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

450 g to właściwa waga tego modelu. Mój (sam robiłem na podstawie zdjęć flasha wiec wyszedł trochę inny ale wymiary zewnętrzne zachowane) waży 460 z baterią A123 i lata się nim jak ciut większym halowym shockiem.

 

Artur możesz mi powiedzieć jaka jest grubość części pionowej kadłuba , jaka części poziomej , sterów i grubość profilu przy kadłubie? Pytam z ciekawości bo i tak już mam swojego zrobionego.

 

tu fota mojego jeszcze nieuzbrojonego

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=210

album_pic.php?pic_id=210

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób wycinamy takie ładne otwory na serwa?

 

 

Może lutownica z dorobionym grotem, a jako szablon sklejka? :D

Autorem nie jestem, ale chyba nie obrazi się jak wspomnę o napędach które stosują inne osoby (i który ja wsadzę)

 

na stronie jest polecany Axi, tam jest napisany dokładny model.

Wiele osób na rcgropus stosuje Hackera

Widziałem tylko 2 osoby w Polsce, które opisały na forach Flasha poza wyżej piszącym nowym posiadaczem flasha, mają one

Turnigy . Do tego śmigło 11x4,7 i huzia! :) Ja sam wybrałem opcję numer 2. Dużego wyboru nie miałem gdyż Hackerów nie było, a Ami z UH nie miała pojęcia czy w ogóle dojdą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubości elementów:

- część pionowa kadłuba 14mm

- pozioma kadłuba 20mm

- grubość profilu skrzydła u nasady 20mm

- grubość profilu skrzydła na końcówce 20mm

- ster kierunku 9mm

- stat. poziomy i ster wysokości 9mm

 

Gniazda na serwa zostały wycięte po prostu ostrym nożykiem (excelem) i ich odpowiednie dopasowanie do serw jest tylko kwestią staranności wykonawcy.

 

Silnik RAY 2830

Regulator E max 18A

Pakiet mam Pelikan 1300mAh - ok. 112g (dobiorę lżejszy po oblocie)

Odbiornik Webra DS6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazda na serwa zostały wycięte po prostu ostrym nożykiem (excelem) i ich odpowiednie dopasowanie do serw jest tylko kwestią staranności wykonawcy.

 

Z kształtem to raczej problemów nie mam, chodzi mi o to w jaki sposob zrobic taki "basenik" czyli jak wyciąć "podstawę" formy. Rozumiemy się czy nie ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój z pakietem Rhino 1250 3s waży 440g a z A123 1100 3s 460g więc nie masz się czym przejmować. teraz dołożę mu ze 20g bo wsadzę ten silnik Turnigy.

Modelem da się koło nogi latać. w sumie to taki troszkę większy shock.

 

Grzesiek o ile pamiętam to jest to twój 3-ci model w Twojej karierze modelarskiej więc nawet jakbyś osiągnął wagę 300g to i tak masz kilka lat latania żeby latać tak jak Zak West na swoim filmie czego Ci oczywiście życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czołem-

Wylatałem prezentowanym wyżej Flashem ok. 3 godz. i tym, którzy szukają samolotu do nauki i treningu akrobacji - ze spokojem go polecam.

Poprawek wymagały jedynie piankowe zawiasy steru wysokości i lotek, które zaczęły pękać i wzmocniłem je nakładając cienką powłokę silikonu "konstrukcyjnego".

Spodziewałem się kłopotów z naciągiem i regulacją linek napędów sterów - ale, choć wymagają uwagi w trasporcie i przy chwytaniu modelu - są "bezobsługowe".

W momencie zakupu miałem wątpliwości do zestawienia kolorów, za to teraz pasuje do nadchodzącej pory roku :? - "żółty, jesienny lyść..."

A.

zdjcie001smvp3.jpg

zdjcie003smvs5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.