Skocz do zawartości

wyposażenie do Speeda 400


komar54

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, bo jeszcze silnikowym modelem nie latałem i nie wiem za bardzo co jest potrzebne. Poczytałem trochę na forum ale jakoś nie wszystko jest dla mnie jasne, dlatego liczę na Waszą pomoc :). Chodzi mi głównie o silnik, regulator i co to jest BEC i do czego służy. Myślałem nad takim zestawem http://www.modelarski.com/index.php?page=product&id=3793 + http://www.modelarski.com/index.php?page=product&id=3801 lub http://www.emodel.pl/esklep/tower-regulator-p-12.html to by troszkę taniej było. Rozumiem ze silnik się łączy z reg 3 kablami (tu chyba nie ma innej możliwości :) ), małą wiązkę z wtyczką do odbiornika w odpowiedni kanał a pozostałe dwa kable? czy to jest do zasilania z oddzielnego ogniwa? Wiem ze pytam się o podstawy ale tak jak mówiłem to pierwszy silnikowy sprzęt i głupio by było coś przepalić. Czekam na jakieś podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisales,

silnik łączysz za pomocą złączek typu banan [tzw "goldy" - bo pozłacane ], z regulatorem, zwróc uwagę na polaryzajcję - obroty silnika powinny być w lewo !

 

co to jest ten BEC - Battery Elimination Circuits - dzieki niemu po wpięciu wtyczki regulatora do odbiornika nie musimy używać dodatkowego zasilania.

TZN.: w tym wypadku podłączasz baterię bezpośrednio do regulatora - a dzieki BEC odbiornik i serwa są równiez zasilane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ten regulator jest tak na styk ale powinien działać. Przeważnie jak rozbijesz model to elektronika jest nie uszkodzona(przeważnie).

 

Osobiście nie polecam tego odbiornika jest może tani ale bardzo podatny na zakłócenia, jak go miałem to nie dało się latać, a po zmianie na http://www.modelarski.com/index.php?page=product&id=264 wszystko się uspokoiło.

 

Pozdrawia Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Mam jeszcze takie pytanko, czy to jak zmontuje do kupy będzie śmigało z hitec optic [...]

 

Jesli chodzi o to co napisales powyzej: zasada generalnie jest taka - kazdy sprzęt pasuje ze sobą poza jedną najważniejszą zasadą: KWARCE używasz zawsze takiej firmy jakiej masz nadajnik !

 

Poza tym wszystko inne będzie śmigać bez kłopotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. A czy ten odbiornik naprawdę jest taki zły? Nie chce daleko latać wiec zasięg nie musi być ogromny. A i tak przy okazji jak już prawie skończyłem Speed'a to stwierdziłem że moje umiejętności będą niewystarczające żeby polecieć takim sprzętem i zdecydowałem się zrobić trenerka o rozp. 1m i się trochę podszkolić. Szybko go złoże więc nie będzie jakiś piękny ale polatać się da. Wyposażenie pozostaje takie samo, bo z powodu braku gotówki pewnie będę zmuszony przełożyć potem to do Speed'a. Chyba że nadajnik okaże się beznadziejny to jakoś uzbieram parę złoty na lepszy. No i na koniec to dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się nauczę dobrze latać i będę miał jakiś lepszy model to wiadomo ze nie będę oszczędzał na odbiorniku bo szkoda mi samolotu. A na razie na pierwszego trenerka to wydaje mi się ze wystarczy. A jaki aku polecacie do tego silnika?

 

Edit:

Mam jeszcze takie pytanko. Kupiłem silnik Emax 2215/20 i wyprowadzone są trzy czarne kable natomiast w regulatorze mam czerwony, żółty i czarny. jak to podłączyć żeby było dobrze?

 

Edit :

Powstał jeszcze jeden problem. Podłączyłem wszystko do kupy, starałem się postępować według instrukcji i coś nie jest tak. Regulator próbowałem zaprogramować ale nie wiem czy dobrze to robię no i silniczek mi się rozkręca ale jak dochodzę do połowy gazu to przestaje pracować. Musze wtedy znowu przestawić drążek do dołu i dopiero jak dodaje gazu zaczyna znowu się obracać. Co może być nie tak? Od razu mówię, że zmontowałem sobie sam akumulator. Czy to może być jego wina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.