Skocz do zawartości

Co dla początkujacego


KuBuS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zacząłem interesowac sie modelami samolotów RC. I w związku z tym chciałbym dowiedziec sie co proponujecie mi na początek, interesuje mnie budowa samolotu od podstaw, znalazłem juz kilka modeli w internecie ale wszystkie sa juz prawie gotowe do lotu;/ Zdecydowałem sie nawet na złożenie samolotu Spitfire w skali 1:10, ale po przeczytaniu recęzji na forum zrezygnowałem i chciałbym poprosic was o plany jakies modelu dobrego na początek, bo interesuje mnie składanie samolotu od podstaw.

Z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę za mało danych podałeś. Czy ma być elektryk czy spaliniak, a jeśli elektryk to czy z balsy czy z depronu?

jeśli chcesz elektryka w balsie to polecam model Telemaster 400 , z racji wielkości wyposazenie do niego nie będzie drogie (silnik 35, regulator 80, akku 50-60 zł) +3 lub 4serwa po 20zł. Rozpiętość 900mm, może nie za wielka ale da się poprawnie latać nim.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane jak dane

ale nalezalo by stworzyc jakis sensowny ELEMENTARZ dla poczatkujacych lataczy.

Na forum jest duzo informacji na temat jak i co na poczatek. Bardzo trudno jest zebrac sobie informacje co nalezy na poczatku, od czego zaczac.

Podstawowa zasada zasada to cierpliwość tak przy budowie modeli jak i przy przeszukiwaniu forum.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane jak dane

ale nalezalo by stworzyc jakis sensowny ELEMENTARZ dla poczatkujacych lataczy.

Na forum jest duzo informacji na temat jak i co na poczatek. Bardzo trudno jest zebrac sobie informacje co nalezy na poczatku, od czego zaczac.

Podstawowa zasada zasada to cierpliwość tak przy budowie modeli jak i przy przeszukiwaniu forum.

 

Pozdrawiam

 

W sumie masz rację, przydałby się jakiś elementarz dla młodych (tak wiekiem jak i duchem ) modelarzy. Może zachęcić brać modelarską do jakiegoś wspólnego projektu i wystawić jakieś info dla nowicjuszy? W zasadzie wszystko tu jest, tylko trzeba by było zebrać wiedzę i jakoś pokatalogować.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moim pierwszym samolotem rc do nauki był wicherek z depronu dokładnie to MINI PRYMUS E i latało mi sie nim bardzo dobrze a po upadku łatwo mozna go napraić, teraz składam podobnego rozmiarowo wicherka tylko z balsy, silnik oczywiście jak i w deproniaku elektryczny 3f. A balse po upadku troszke trudniej poskładać do pierwotnego kształtu niz depron.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie dobrze kombinujesz, modele balsiane są dużo doskonalsze aerodynamicznie. Natomiast czy spaliniak- wg mnie nie (chociaż sam jestem miłośnikiem spaliniaków i mam 5 modeli spalinowych). Ja tak naprawdę nauczyłem się latać elektrycznym telemasterkiem, co go sam zrobiłem zupełnie przypadkiem. To bardzo poprawny model, o ile wiatr nie wieje za duży, i jeśli się lata na wysokiej trawie trudno go rozbić. Taki model wagi 500-600g trudno rozbić, jest już w miarę widoczny i przewidywalny w zachowaniu.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.