Skocz do zawartości

Speed 400 z depronu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czekając na silniki z cd-romów i na magnesy postanowiłem nie marnować czasu i wystrugać jakiś model. Jako, ze wcześniej Speed 400 mi się spodobał zrobiłem właśnie jego.

 

speed400002hv4.jpg

 

Mam już prawie gotowe kopyto do zrobienia owiewki kabiny. Zaraz zabieram się za oklejanie skrzydła taśmą pakową.

 

Aktualna masa modelu wynosi ok. 60g (wg. mojej starej wagi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Szkoda że fotki się nie załadowały na moim kompie. Coś jest nie tak ze skryptem. Wiecie może dlaczego fotki sie czasem nie ładują ?

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i było fajnie...

speed400003cl3.jpg

 

...puki nie zabrałem się za malowanie czerwonych pasów...

qba003jx9.jpg

...przez to zrypałem cały model :cry: :cry: :cry: No cuż, czasami człowiek musi się nauczyć na swoich błędach. Będę musiał zakupić aerograf i tutaj pytanie: czego używać jako kompresor (lodówka odpada).

 

---SPEED400 przedemną nie ucieknie, za dużo się nad nim napracowałem, zeby nie zrobić drugiego :D lub tego poprawić ale to już w przyszłości, teraz chce zabrać się za jakiegoś trenerka prostego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj !

Na sam początek Cię pocieszę -najtańszy kompresor jaki widziałem na allegro (taki typowo aerografowy) był za 250 zł NOWY okazja ^_^

Ja bym proponował samemu zrobić aerograf i kompresor -śmiesznie małe wydadki ,a naprawdę działa ! Na allegro widziałem kompresor samochodowy za 25 zł jeśli to podłączysz do 2 butli 2-2.5 L z Coca-Coli (są wytrzymalsze) możesz sobie za jednym napompowaniem butelek załatwić powietrze na 3-6 minut malowania (zależy od dyszy aerografu).

Sam Aerograf sobie możesz zrobić również sam :

 

http://members.lycos.co.uk/hamal/Aerograf/Aerograf.htm

http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=5002&start=0

 

Na kartonwork jest 7 stron lektury ,ale warto. Dodam też że sam zrobiłem swój aerograf -całkiem udany. Zamiast kompresora miałem pompke samochodową podpiętą do butelki 2 l . Z butelki do aerografu szła rurka termokurczliwa (chyba) która transportowała powietrze. Sam aerograf był z igieł 1.2 mm niestety.... Następnym razem jak będę się za coś takiego brał to użyje igieł 0.4 mm. Na wyżej wymienionych 1.2 mm po napompowaniu butki do pełna miałem 30 sec "pryskania" a ponieważ pomka była podłąnczona do butelki wentylem samochodowym mogłem ją sobie z samochodu zabierać bez żadnych konsekwencji ze strony mojej mamy :wink:

Podczas malowania cały czas pompwałem więc miałem stały strumień powietrza.

Uważam że warto chociaż spróbować dla zabaw ,a może coś dobrego z tego wyniknąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.