Skocz do zawartości

Kabel USB do symulatora --- Spectrum Dx6i


Norbert

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

"PLEASE NOTE:JR radios with a DSC output are not compatible with this USB interface"

 

To zdanie chyba przekreśla szanse na współpracę z DX6i. Bo o ile sie nie mylę DX6i jest oparta na którymś modelu JR, podobnie jak DX6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacza sie ta aparature za pomoca kabla mono jack do karty dzwiekowej. Wiecej informacji na google.pl :) Ewentualnie na polskim forum o helikach. Nie bede znow podawal adresu bo jeszcze mnie moderatorzy wyklna. Bede wygladal jak ten koles z bilboardow z dopiskiem "Bo chcial pomoc" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, slabo jednak czytasz te nasze forum. Calkiem niedawno hubert dawal linka do softu ktorym mierzy sie rpm'y za pomoca karty dzwiekowej, kolejny przyklad zastosowania :D

 

Lomputerowiec google powinien miec opanowane! Pomoge Ci troche :)

 

 

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=forum+rc+helikoptery&btnG=Szukaj&lr=

 

 

ps. Jezu jaka cena? Kabel mono jack kosztuje 2zl i bodajze koncowka s-video kolejne 2:D

ps2. zaraz doczepi sie ktos ze piszesz post pod postem, zrob z nich jeden :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputerowiec google powinien miec opanowane!

 

.... i Allegro również, jest tam gotowy interfejs DSC->USB za 60zł.

 

A co do podłączania urządzeń innych niż głośniki/mikrofon do karty dźwiękowej to jest tego cała masa, w końcu wejście karty dźwiękowej to przetwornik A/C i tylko wyobraźnia ludzka limituje co można z tym faktem zrobić :)

 

A dawniej to się samemu przetwornik C/A robiło z drabinki rezystorów, podłączało się go do portu LPT i do wzmacniacza i muzyczka z kompa grała aż miło. Covox się to nazywało. No bo kiedyś karta dźwiękowa kupę kasy kosztowała i była nie do kupienia w Polsce a internetu nie było :( Pamięta ktoś takie hasło Adlib :) ? Jak gra miała obsługę Adlib-a to można było liczyć na fajną muzyczkę a jak jeszcze Sounblaster-a obsługiwała to nawet synteza mowy była, choćby taki X-Wing z LucasArts... Echhh... wspomnienia odżyły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amiga rządziła ale jak ktoś potrzebował komputera do nauki CAD, programowania i chałturzenia przepisywaniem prac dyplomowych to tylko PC. Moja pierwsza konfiguracja PC AT 286 16MHz, 1MB RAM, Fdd 5 1/4, VGA, monitor mono. Ramdysk w pamięci powyżej 640kB w której siedział DOS i Norton żeby nie wachlować dyskietkami... Wtedy to trzeba było myśleć jak tu bez HDD wyżyć a nie jak teraz kupować większy HDD :) No ale OT się zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh te wspomnienia. Ja pamietam pierwsza siec full prof. - Dwa kompy polaczone lpt by grac w dooma. Jako komunikator mielismy zainstalowana... centralke telefoniczna (kumpel skas wytrzasnal). Nastepnie siec na BNC, pierwsze lacze stale 33.600 na 16 osob (jakims cudem jeden z userow dal rade sciagnac XXX - podobno z miesiac sie sciagalo - 50mb). To byly czasy... :)

 

Niestety zaczynalem od 486, jeszcze sikalem w majtki gdy 286 rzadzily.

 

i znow kolejny OT ^^ :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu postu, interfejs sprzedawany na allegro za 60złociszy nie działa z dx6i, potwierdzone przez sprzedającego, nick GOBO

 

http://radiozet.allegro.pl/show_item.php?item=441612825

 

na chwilę obecną jedyny potwierdzony na 100% działający interfejs znalazłem za 65zł + przesyłka na:

http://nastik.pl/interfejs-kanalowy-komputera-p-276.html

 

może ktoś jeszcze ma jakieś namiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prawdę mówiąc to ten interfejs nie działa również z DX6 tzn. działa ale nie tak jak należy, problem jest taki, że np. ClearView nie widzi kanału oznaczonego jako "oś X" lub "oś Y". Trochę to nieprawdopodobne ale właśnie to "ś" w nazwie powoduje że kanał jest niewidoczny zresztą na ekranie kalibracji nie ma napisu "oś" tylko "o i kwadracik". Wcześniejsza wersja ClearView pokazywała normalnie "oś" i interfejs działał choć nie do końca, działały tylko 4 kanały więc wysuwanie podwozia czy idle-up w heli nie działało. Z tą literą "ś" może wydawać się nieprawdopodobne ale przeprowadzone przeze mnie eksperymenty to potwierdzają. Działa natomiast interfejs, który swego czasu był dostępny na Allegro większy bez możliwości programowania osi. O taki jak ten http://radiozet.allegro.pl/show_item.php?item=443918288 ale ten ma programowanie więc nie wiem czy na pewno zagra choć DX6i jest na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HuGuSiK23, błąd , jesli mowimy o tym samym kablu z allegro to niestety wtopiłeś.

Koleś ma na liście że działa z Dx6i ale telefonicznie sam mi przyznal ze tylko 4 kanały dzialaja i to nie kazdemu. Ja sobie darowałem. Znalazlem link do dzialajacego kabla ktory ze stanow ze sklepu kosztuje z wysylka 38zł ale jak na zlosc linka nie moge znalesc w historii a ze noc byla zapomnialem adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wyskocze jak filip z konopii ale... nie lepiej kupic symulator e-sky za 59zl na allegro, miec pewnosc ze dziala na 100%, nie niszczyc swojej aparatury przy wariowaniu na kompie i nie wykanczac baterii w nadajniku? Ten e-sky jest zasilany z usb, nie trzeba zadnych baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.