Skocz do zawartości

Problem z Dx6i


HuGuSiK23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś pragnąc sobie polatać na FMS moją aparaturą, jaką jest Spektrum Dx6i- chyba ją spalilem. Podłączam ją sobie do komputera kablelkiem HomeMade (2x jack stereo przerobiony na mono i 2m kabla głośnikowego) zaczęła mi pipczeć. Ja myśląc, że źle ją podłączyłem- odpiąłem kabel i włączam ją normalnie włącznikiem. Dalej pipczy. Wreszcie przestraszony patrzę na wyświetlacz a tam jest napisane : *-*-*-T.HOLD-*-*-*. Próbowałem naciskać TRENERA i nic. Cały czas to samo.

Proszę szanownych kolegów o pomoc. Jeśli ją spaliłem, co byście zrobili na moim miejscu? Czy byłby ktoś z szanownych forumowiczów to naprawic? Oczywiście za odpłatą z mojej strony ?

Z góry dziękuje:(

Podłamany Hubert ;)

PS: jak odłączyłem kable zauważyłem, jeden kabel jest przerwany przy wtyczce od strony aparatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrzę na wyświetlacz a tam jest napisane : *-*-*-T.HOLD-*-*-*.

T.hold to prawdopodobnie Throttle Hold, czyli blokada gazu. W niektórych aparaturach jest do tego osobny przycisk - być może przypadkiem wcisnąłeś...

...sprawdzam dokumentację... Jest taki przycisk Throttle Cut. Może o to chodzi?

A pipczy bo może bateria się kończy?

Potestuj ją trochę, powiedz jaką ma funkcjonalność. Jakie jest napięcie pakietu zasilającego, czy serwa podłaczone do odbiornika ruszają się za drażkami itp.

 

PS: jak odłączyłem kable zauważyłem, jeden kabel jest przerwany przy wtyczce od strony aparatury.

Zwarcie sygnału PPM z gniazda trenera zwykle nie jest dużym problemem, bo często aparatury mają zabezpieczenie przeciwzwarciowe (przynajmniej Eclipse 7).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamkniecia, jako przestroge napisze co bylo nie tak. Podłączając ją do komputera przypadkowo musialem nacisnąć przełącznik w prawym gornym rogu(tak jakbym na górze) który na naklejkę : Th. HOLDi pod spodem MIX :) Panu Piotrowi bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem i chęć pomocy i za to ma Pan ode mnie "POMÓGŁ"

Dziękuję bardzo jeszcze raz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.