Skocz do zawartości

Lamerskie pytanie:P Znaczy się Lama V4


Basti_Ka

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam i czytam szukam szukam i jeszcze raz szukam a że nie znalazłem więc pytam... :wink:

W poniedziałek jadę po Lame....zasugerowany mi heli na sam początek :D Ale nie o to się rozchodzi... :rotfl: Mając jakieś tam pojęcie elektryczne(z zamiłowania :crazy: hehe :D )co się miesza z elektroniką...wydaje mi się oczywiste że jeśli dam aku z większą objętością to dłużej podziała...no chyba że w modelach RC ma się to inaczej...i teraz pytanie TYLKO DO SPECÓW OD ELEKTRONIKI czy jest jakaś lepsza opcja na działanie tego aku do hel(balancery,ładowarki i może sprwdzone triki :wink:) ? Logicznie rzecz biorąc trzeba mi więcej AG(znaczy się amperogodzin-nie pamiętam jak to się pisze :P )...Więc...jest opcja podkręcić działanie tych aku? Jeśli jest tu jakis z zamiłowania i wiedzy pasjonat do wyciskania z "obwodzików" maxa to odpowiedź mile widziana :devil: :rotfl:

 

Propozycje lepszego aku do kupienia tez mile widziane....interesuje mnie max jaki można wycisnąć w tej wadze :faja: :devil: ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specem od elektroniki nie jestem ;)

Z bateri wyciagniesz tyle ile wlozysz - dla LIPO balancer jest obowiazkowy, ladowanie nizszym pradem np. 0.5C ppozwala na wbicie w pakiet - kilka mAh wiecej.

Pojemnosc aku podajemy zazwyczaj w mAh (miliampero godziny ).

jaki aku tam wejdzie do tej lamy - nie wiem, ale poszukaj lipo z flightpower - w wersji lite - przy takiej samej wadze beda miec wieksza pojemnosc - oraz naturalnie cene :) a wymiary ich sa na stronie.

Edit. Nie wiedziec czemu napisalem uku zamiast aku - dwa razy XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dłużej latać to kup więcej pokietów lipo , to jedyne rozsądne rozwiązanie , jeśli założysz większy pakiet to cały mode zrobi się cięższy , a co za tym idzie będzie gorzej latał i będzie potrzebował więcej prądu , czas lotu wydłuży ci się nieznacznie a znacznie pogorszą właściwości lotne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemnosc aku podajemy zazwyczaj w mAh (miliampero godziny ).

 

 

No tego pojęcia właśnie mi wczoraj zabrakło na języku :wink:

 

I tak odnośnie tego...tak się właśnie zastanawiam bo widziałem aku z różną pojemnością... (np.mAh 800 mAh 1600 mAh 1800) w Lamie z tego co pamiętam jest pakiet mAh 800 a co gdybym włożył jakiś większy np. mAh1800? :crazy: :devil: Chyba że jest tak jak myślę że w miare większej pojemności zwiększa się wielkość aku? Jeśli tak to jak bardzo mogę zwiększyć ciężar heli żeby nie stracić na "właściwościach lotnych"? Może ktoś już testował jakieś patenty i rzeczywiście lepiej jest kupić 2gi pakiet i dać sobie spokój z większym aku?

 

Zależy mi na tym i za pomoc klikne "Pomógł" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj tylko zrob tak ajk ci mowil darkarll, starym sprawdzonym sposobem kup 2 a nawet 3 pakiety i mozesz latac naprawde dlugo z miedzyladowaniami :)A nie pogorsza ci sie wlasciwosci lotne.

 

 

Już tak zrobiłem...mam 2 pakiety i jakoś daje rade oczkolwiek chwile trzeba poczekać :P

 

Ale z ciekawości...ile udało wam się upchnąć LiPo do Lamki żeby było "odczuwalne OKI" ? :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.