Skocz do zawartości

Czy warto kupic DX5e


sollo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na imię Paweł, mieszkam w Bytomiu.

Ostatnio często zaglądam na forum i jesli czas pozwoli to będę aktywnie uczestniczyć.

 

Latam a raczej latałem górnopłatami - depron,balsa z AP HITEC FLASH 5 SYSTEM X niestety zakłócenia oraz brak zasięgu i brak kontroli nad modelem w zeszłym sezonie ogólnie niepowodzenia spowodowaly ze dałem sobie z R/C spokój na jakiś czas ale teraz juz nie moge wytrzymac -musze znów latac !!!

 

Ale do rzeczy. Wiec kilka pytań

Czy warto kupic DX5e a moze lepiej DX6i - do latania wysoko do 1000m i daleko szybowcem?

Gdzie tanio kupić cały zestaw ?

Czy to prawda ze aparatury DX są w wersij dla Europy i USA (chodzi o moc ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Pawle. Jesli masz ochote wpadnij kiedys na lotnisko modelarskie do Kozlowej Gory (na obwodnicy bytomskiej). Polecilbym Ci dx6i z www.hobbycity.com . Zaplacisz mniej niz w Polsce. Koszt na stronie moze zostac powiekszony o vat oraz clo, to juz zalezy od Urzedu Celnego.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega zastanawia się CZY kupić DX5e/DX6i a wy mu od razu mówicie GDZIE ma kupić :) Piszesz, że chcesz latać górnopłatem, szybowcem itp. Wnioskuję więc że masz kilka modeli a co za tym idzie DX5e odpada bo nie ma pamięci ustawień modeli. Jak już kupić do DX6i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołączam się do tematu, i mam pytanie ? Czy cyfrowe trymery oznaczają, że mogę w łatwy sposób powrócić do ustawień do innego modelu ? Cyfrowe trymery to, to że mogę za pomocą przycisku odjąć, lub dodać tą samą wartość, tak, czy się mylę. Co do wychyleń serw to jak to jest regulowane ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowe trymery są o tyle wygodniejsze że każde przesunięcie to o jeden "klik" do przodu ;) (dla mnie wygodniej jest niż z analogowymi, a miałem i te i te)Przy przytrzymaniu przeskakuje coraz szybciej ustawienie serwa. Wygodniejsze są od analogowych :) Ale dx6i jest lepsza do polecenia, pamięć modeli więcej mixerów 6ch. A zamiast dx5i jeśli nie stać cię na 6i kup oś na 35mhz :] (optic, mx12, optic sport)

 

EDIT: Jeśli mówisz o zapisywaniu ustawienia trymera, to skoro nie ma pamięci to? To nie możesz zapisać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyfrowe trymary oznaczają sterowanie trymera z impulsatora . tzn że nikt nie może Tobie przestawić trymerków gdy będzie się nimi bawił przy wyłaczonej aparaturze . Co do reszty pytania - jedno kliknięcie zmiana pozycji serwa o jeden krok . W analogowych starszych aparaturach było to płynne na potencjometrach ale kazdy mógł Tobie przestawić bo ustawienie zera czy właściwej pozycji było ściśle związane z połozeniem trymerka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio z analogowymi trymerami pamięta ich ostanie położenie przy wyłączaniu.Po wybraniu w pamięci innego modelu,radio wchodzi w menu trymowania i tam ustawisz zapamiętane ostatnio położenia trymów.

Przy cyfrowych trymach radio robi to automatycznie.

Warto przed kupnem ściągnąć instrukcje obsługi tych modeli nadajników i się z nimi zapoznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dużo trudniej będzie mi powrócić jak będę latał np. 2 modelami. i będę miał jeden ustawiony i sobie na kartce zapisze ile razy nacisnąłem dany trymer(przycisk) i następnie jak się będę przesiadał tyle razy klikną i po sprawie ??

 

Jak tam są regulowane wychylenia max serw ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dużo trudniej będzie mi powrócić jak będę latał np. 2 modelami. i będę miał jeden ustawiony i sobie na kartce zapisze ile razy nacisnąłem dany trymer(przycisk) i następnie jak się będę przesiadał tyle razy klikną i po sprawie ??

 

Jak tam są regulowane wychylenia max serw ??

 

Z cyfrowymi jest łatwiej a na drugie pytanie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio z analogowymi trymerami pamięta ich ostanie położenie przy wyłączaniu.Po wybraniu w pamięci innego modelu,radio wchodzi w menu trymowania i tam ustawisz zapamiętane ostatnio położenia trymów.

Święte słowa ale trzeba Darku dodać - w radiach z pamięcią.

Dopisałem bez złosliwości bo uczyłem się na pulpitach bez pamięci i tam tak różowo nie było. Swoją drogą pewnych funkcji pulpitówek mi brak w mojej mx12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sollo, jesli Cie stac to bierz w ciemno DX6i a na 5 nawet nie patrz.

Pamiec modeli , spory i czytelny wyswietlacz , mixy , masa ustawien , samemu ustawiasz moc radia ( usa/eu - 100/10mw ), programy samolot i heli.

NA jednych aku działą 2 tygodnie co dziennie użytkowane około godziny.

Używam juz jakis czas i narazie wad nie zauwazylem.

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam! Kilka dni temu stałem się posiadaczem apki DX 5E. Z początku wszystko działało ok. ale dzisiaj nagle zauważyłem, że dioda w odbiorniku nie miga (tzn. nie wyszukuje sygnału) i oczywiście całość nie działa. Przy podłączaniu zasilania serwa tylko drgną i dioda raz mignie i na tym koniec, nic się nie dzieje. To moja pierwsza aparatura tego typu. Nie wiem czy to uszkodzenie odbiornika (z jakiego powodu!!! Nic nie kombinowałem, wyłączyłem po locie i to wszystko!!), czy to może sprawa nadajnika...

Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.