Jump to content

Samoloty z okresu I Wojny Światowej i późniejsze


Recommended Posts

Szanowni Państwo,

przejrzałem regulamin forum. Nie znalazłem zakazu publikowania poniższych treści, co może wynikać z faktu, że sprawa jest nietypowa. Jeśli mimo wszystko złamałem jakieś zasady- z góry przepraszam.

Jestem organizatorem gry miejskiej w Kościanie poświęconej Powstaniu Wielkopolskiemu (http://gramiejska.koscian.pl/). Od 7 lat organizując to wydarzenie dla młodzieży staramy się odtworzyć możliwie jak najwięcej z czasów współczesnych powstańcom, bądź wcześniejszych (IWŚ). Co roku więc na ulicach miasta pojawiają się zabytkowe powozy, pojazdy pancerne, drezyny, łodzie oraz szereg innych eksponatów, które służą rozgrywaniu kolejnych misji. W minionym roku zaprosiliśmy m.in. do udziału w grze naszych lokalnych baloniarzy a każdy z uczestników gry, mógł wziąć udział w krótki locie. W wydarzeniu w minionym roku wzięło udział około 400 młodych ludzi. W tym roku spodziewamy się większej liczby, uczestników.

W tym roku, poza innymi atrakcjami, wpadliśmy na pomysł stworzenia mini lotniska na którym zaprezentowalibyśmy modele odtwarzające samoloty z epoki. Uzyskaliśmy zapewnienie o udostępnieniu modelu Fokkera z jednego z poznańskich muzeów. Przyszło mi jednak do głowy, że być może są w Polsce a najlepiej w Wielkopolsce modelarze, którzy mają modele z czasów I Wojny Światowej bądź okresu krótko po niej.  To nie muszą być modele latające (gra rozgrywana jest w lutym- zdaje sobie sprawę, że pora nie sprzyja lotom). Mamy możliwość eksponowania ich pod dachem w cieple. Oczywiście zależy mi na ich odpłatnym wynajęciu na dzień rozgrywania gry.

Za każdy kontakt, zgłoszenie bądź pomoc będę zobowiązany. Jeśli nie trafiłem z wątkiem- jeszcze raz przepraszam.

 

Maciej Kasprzak

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.