Skocz do zawartości

li-pol - całkowicie rozładowany


azala

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw, na programie do ładowania NiCd musisz małym prądem "podnieść" pakiet do około 3 V na celę. Potem ładować niewielkim prądem już odpowiednią ładowarką z balancerem. Ożywiłem tak kilkukrotnie pakiety Li-pol i Li-jon - nawet nie odbiło się to na ich parametrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie masz ladowarki to podlacz go do "czegokolwiek', innego pakietu, albo zwyklego zasilacza, ale nie bezposrednio. podlacz przez zarowke np od latari, niskiej mocy aby ograniczyc prad. mnie rowniez udalo sie rozladowac pakiet ponizej wartosci progowej. potem ladowarka nie widziala go i nie chciala naladowac. po podniesieniu napiecia bylo juz ok. naladowalem, latam..

 

baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno I jak i V są ważne ;-)

Skoro nie posiadasz obecnie ładowarki a chcesz ratować pakiet,

to podładuj każdą cele osobno podłączając ja do dwóch 1,5V baterii z latarki i żarówki.

Zwróć tylko uwagę by żarówka od latarki nie była kryptonowa !

Prąd wtedy nie będzie większy niż 0,5A ( jego ograniczeie zapewni żarówka ) a napięcie nie będzie większe niż 3V.

Tak ładuj każdą cele z osobna.

Co jakiś czas rozłączaj baterie i mierz napięcie na celi.

 

Podłączanie pakietu do czegoś co ma wyższe napięcie odradzam.

Nie wiesz w jakiej kondycji są celki.

Jeśli jedna z nich padła na amen i ma zwarcie to ładując od razu cały pakiet dajesz zbyt wysokie napięcie na drugą, zdrową cele !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.