Skocz do zawartości

Oldie


Mareq

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ta skrzyneczka jest jakby przedłużeniem maski. Narazie mam ogólny zarys w głowie. Zobaczymy jak wyjdzie na gotowo. Teraz zabrałem się za oklejanie kadłuba, bo mnie już strasznie korciło, żeby zobaczyć jak będzie to wyglądać. Jutro na tapetę pewnie pójdzie skrzydło. Potem maska i dodatkowe detale w kadłubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne postępy w pracach:

Oklejony kadłub i stateczniki. Zacząłem też prace nad kabiną. Tak to mniejwięcej wygląda obecnie:

 

album_pic.php?pic_id=379

 

Miał to być szybki w budowie i prosty model ale jak tak przy nim siedzę to ciągle mnie korci, żeby jeszcze coś dodać. Zrobić coś czego jeszcze nie próbowałem. W ten oto sposób postanowiłem obszyć brzegi kabiny skórą. Dzięki uprzejmości żony zostałem właścicielem starej torebki i tak się zaczęło. Może szycie nie wyszło najlepiej ale następnym razem będzie poprawnie. Na zdjęciu poniżej widać również zaczątki owiewki. Już kombinuję jak jej zrobić jakąś fajną ramkę.

 

album_pic.php?pic_id=380

 

Pod pilotem pojawi się jeszcze podłoga, która będzie razem z nim demontowalna i umożliwi dostęp do odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uporałem się z oklejaniem skrzydeł. Efekt widac poniżej. Po raz pierwszy pokrywałem folią Oracover (ta biała) a tą czerwoną po raz ostatni.Czerwonka to nawet nie wiem jak się nazywa, bo kupiona z metrażu. Używałem różnych folii i Oracover zostaje moim faworytem. Ta czerwona.. szkoda nawet pisać, tyle nerwów mi napsuła.

Teraz pozostaje mi jeszcze montaż wyposażenia, maska i jeszcze trochę drobnych prac.

 

album_pic.php?pic_id=396

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garb zostanie. Ten model ma po prostu wyglądać innaczej :D . Jego forma może się jeszcze nieznacznie zmienić. Jego kształt jeszcze nie do końca mi odpowiada ale nie mogę dojść dlaczego :D .

Olo: paski to żmudna robota w wycinanie cieniutkich paseczków w ilości ogromnej z tej samej czerwonej folii co na modelu a potem prasowanie i prasowanie... Nie sądziłem, że tyle czasu mi zajmą. Miałeś rację. Im bardziej brnę w ten samolocik to coraz bardziej nie podoba mi się to podwozie.

Co do wagi: Na chwilę obecną dalej mieszczę się w założeniach i z pustym bakiem będzie jakieś 1100g. Co mnie cieszy, to to że do wyważenia nie będzie trzeba balastu.

 

Fajna byłaby teke rzędówka, powiedzmy 4 cylindrowa i najlepiej czterotakt :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych paskach to najpierw pomyślałem że masz jakiś super pisak,mazak który nie rozpuści się od resztek paliwa.

Ciekawe jak by wyglądał ten garbik :D gdyby z niego wystawały imitacje rur wydechowych a silnik byłby schowany w owiewce i takim siatkowym grilem?

W radiu masz możliwość domiksowania steru wysokości po opuszczeniu klap?W moim Wicherku 25 klapy opuszczam na ok.25 stopni i trzeba nieźle oddać wysokość bo tak zadziera.

Jak wieje to ich praktycznie nie używam ale w czasie ciszy jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo: Miks z wysokością będzie. Od niedawna jestem posiadaczem Futaby T-10 i teraz to radio sobie ze wszystkim poradzi. Co do maski to właśnie się zastanawiałem czy silnika jakoś lepiej nie schować i zrobić kilka rur wydechowych, z których tylko jedna będzie prawdziwa. Problemem jest to, że najbardziej rury podobały by mi się w górnej części a wtedy więcej oleju wyląduje na modelu. Nad siatkowym grilem też myślałem ale nie mam z czego wyrwać takiej siateczki. Będę musiał jeszcze poszukać.

Zimą mam w planach popracować nad technologią wykonania szprychowych kół.

Z dodatkowych bonusów: wciągnąłem żonę, żeby pilotowi zrobiła szaliczek na szydełku :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.