Skocz do zawartości

PC FOCUS RTF czy SKYLADY II + kilka pytań


sniezny_wilk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
miałem 1 na odp. bo mialem obiad.

To było napisać po obiedzie. Skoro już jesteś najedzony, to wyedytuj swój post i popraw błędy.

I nie próbuj tłumaczyć się podwieczorkiem :evil:

 

Ja wlanczam silnik i po 5 s jestem na 40 m.

Wylanczam i latam 20 minut.

Widzę, że teorię latania masz opanowaną, ale w innym poście napisałeś, że dopiero zamierzasz kupić SkyLady.

To teraz powiedz: jesteś pewien tego, co napisałeś w powyższym cytacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich! Też jestem początkującym modelarzem. Cały czas uczę się latać. Kieruję swoje uwagi do Snieżnego Wilka. Jestem szczęśliwym posiadaczem SL-2. Ten model pomimo swoich kilku wad daje mi wiele radości! Jeżeli stawiasz pierwsze kroki to pamiętaj, czy latasz Nemo czy SL-2 unikaj duzego wiatru, najlepiej zaczynaj w bezwietrznych warunkach. Następna sprawa , widzialem model Nemo. Moim skromnym zdaniem niemozna porównywac Nemo do SL-2. Jeżeli już to Nemo do Bellanki480. Ale to jest moja opinia. Ja zaczynałem od komletnego zestawu SL-2 i Bellanki480. Uważam ze są doskonałe do nauki latania! Oczywiscie teraz są juz po małych przerobkach :idea: Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jezeli ktos wie juz ze bedzie latal, a musi sie nauczyc, anie chce marnowac kasyna zestawy dla poczatkujacych typu Sl (od ktorej zaczynalem), bellanki czy tez nemo. To proponuje.

 

Kupic dobra aparature, ktora docelowo bedzie uzywal do bardziej zaawansowanych modeli.

2 serwa HXT900

silnik emax 2822

regulator napiecia 30A

Pakiet np 1100-2200mAh 3Cele 20-30C

Smiglo 6x6 lub 7x6

I zaopatrzyc sie w komlet czesci zamiennych do motoszybowca PC Focus koszt 114 (stpczternascie) złotych. Osobno kupuje sie kadlub, skrzydla i stateczniki.

Do tego pret weglowy, lub oszczednosciowo beleczke bukowa fi 5mm za złotówke.

Kawalek sklejki 3mm na loze silnika.

bedzie wilk syty i owca cala.

 

baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm widzę że ciężko wybrać coś na początek... mam ten sam dylemat składam spita z gazetki... i chce polatać najpierw czymś mniejszym.. Biorę pod uwagę że do spita żeby oderwał się od ziemi trzeba dokupić radio cztero kanałowe, kwarce i silniczek 6.5cm w jakim modelu można było by wykorzystać to radio? bo speed z tego co się orientuje w resztę elektroniki będzie wyposażony chyba że ma ktoś inne informacje? zastanawiam się nad tym nemo o którym piszecie jednak ono nie ma 4 kanałów tzn. nie nauczę się poruszać z lotkami czego nie chciałbym próbować na spicie:D

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio wykorzystasz w modelach ktore wymagaja max 4 kanalow.

Zreszta wszystkie te nadajniki z nemo , skylady itp to zwykłe najprostrze z prostych. Czyli nie rozwojowe.

Nie wiem jaką sumą dysponujesz.

Ja bym kupił osobno dobry rozwojowy nadajnik , zbudował zefira lub RWD5, dorobił lotki , kupił resztę podzespołów. Przynajmniej miałbyś sprzęt który wykorzystasz w kolejnych kilku modelach i radio na kilka lat.

Jesli chcesz gotowca to najblizszy w sterowaniu spitowi bedzie nemo ktorego polecalem już w takich przypadkach jak Twoj. Skylady i focus to szybowce. Lata się tym ciut inaczej niż zamolotem a spit nim bedzie. Sam mam nemo i na nim zaczynałem. Latam nim do dziś bo daje mi sporo frajdy. Tyle ze silnik padł po godzinie lotu ( szczotki ) wiec wymienilem na 3F.

I dopiero teraz nemo lata jak powinien.

Jesli natomiast masz odrobine zdolnosci manualnych to kup rozwojowy nadajnik, osprzęt i zbuduj model. Ja zbudowałęm sam edga z depronu i teraz pomykam nim w kazdej wolnej chwili , zawsze mam go w bagazniku i każde pole moje jak mam czas sie zatrzymać.

EG jest duży więc nim latam już na planowanych wypadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam:P i nie znalazłem:( dlatego pytam:P i dziękuję bardzo za odpowiedź trudno mi się szuka jako totalnemu amatorowi bo chyba sam nie wiem czego dokładnie szukać a co do radia to zrozumiałem że chyba jednak warto zrobić jak radzi Norbert, no zostaje jeszcze radio które będzie dostępne z kolekcji DA ale same parametry na razie nic mi nie mówią ale poczytam o nim to zastanowię się co się opłaca:)

:wink: Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oplaca sie zapomniec o tym co oferuje "DA", wierz mi ze te radio mozna kupic za 100zl ktore oni z pewnoscia za 400 beda sprzedawac. Jak chcesz sie zajac modelarstwem to zapomnij o DA, ew. dokoncz sobie model jak chcesz, ale nie wzoruj sie nimi w zadnym przypadku :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAN_X_TG, chcesz dobry nadajnik w komplecie z odbiornikiem ktory pozwoli Ci latac dalej niż widzisz bez zakłóceń itp?

Prosze bardzo:

http://www.heliguy.com/Extras/Radio-Transmitters/Spektrum-DX6i/

Podane na tacy.

Koszt mniejszy sporo niż to samo w polsce.

Starczy Ci na pewno na kilka lat.

Działą już w paśmie 2,4GHz bo pakowanie się teraz w 35MHz uwazam już za wywalanie kasy w błoto bo ludzie zaczynaja uciekać z 35 do 2,4

Zacznij od zakupu nadajnika bo to wbrew pozorom najwazniejszy element i najżadziej zmieniany.

Ja je kupiłem , jestem bardzo zadowolony i teraz jak czasem depronowcami ktore buduje latam na moim pierwszym radyjku z kompletu nemo dzialajacym na 35MHz to nawet nie ma porownania.

A uzywam go tylko do oblotow by nie narazad spectrumowskiego odbiornika na ewentualne krety. Jak widze ze model lata dobrze do od razu przesiadka na spectrumowski komplet i tyle.

A skoro nie znajdujesz na forum to zle szukasz.

Zainteresuj się najpierw dwoma grupami tematów:

Trudne początki i aparatury. Czytania co nie miara i troche Ci sie w glowie rozjasni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.