Skocz do zawartości

Cos z ladowaniem ladowarka nieodlacza....


balcerseb88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystki

Mam pewien problem posiadam ładowarke http://www.modele.sklep.pl/product_info.php?cPath=33&products_id=452 i pakiet http://www.modele.sklep.pl/product_info.php?cPath=34_121&products_id=1424 kiedy podłącze do ładowania baterie i voltomierz to tak jak by ta ładowarka nieodlaczała napiecie dochodzi do 12.5V i nic nieodlacza a chyba powinna zawsze ja odlaczam bo sie obawiam o pakiet juz jeden taki popsulem w ten sam dzien co przyszedl nie mam za wiele doswiadczenia w tych sprawach czy waszym zdaniem czekac az sama odlaczy czy odlaczac i nieryzykowac ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motyl racje ma oczywiscie, napiecie dojdzie do 12,6 V (4,2 na ogniwo), potem prąd maleje prawie do zera, nie powodując wzrostu napięcia na akumulatorze powyżej 12,6 V. Ona jako tako nie odłączy pakietu, tylko po prostu prąd spadnie do zera i tyle. A napiecie cały czas bedzie stałe.

 

Spoko spoko, jest ok. W tym czasie balanser także wyrównuje napiecia poszczególnych cel.

 

Tomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz dokładniej opisać na czym polega to popsucie pierwszego pakietu?

Jeżeli zawsze odłączasz przed zakończeniem ładowania to co mu się stało ?

I jeszcze jedno z czego zasilasz ładowarkę?

 

ps

Przemek raczej będzie odwrotnie ja tej ładowarki nie miałem w przeciwieństwie Do ciebie w ręku .

Ale żeby pomóc koledze musimy poznać więcej faktów i stąd moje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tą samą ładowarke i powiem że na początku też nie wiedziałem o co w niej chodzi.

Powiem tak:

Zasilam ją zasilaczem zrobionym z PC ,pakiet mam 7,4V 1000mAh prawie całkowicie wyładowany podłączyłem do ładowania i patrzyłem co sie stanie. Jak podłączysz pakiet i wciśniesz start zapali sie niebieska dioda i usłyszysz sygnal takie piknięcie. Po zakończeniu ładowania (u mnie trwało okolo 1h 30 Min) jest jeżeli dobrze pamiętam 10 piknięć i dioda zaczyna mrugać wtedy prąd spada do zera. Nigdy nie wpadłem na pomysł podłączania tam miernika bo ona m w pełni automatyczny proces ładowania (nie jest to jakaś samoróbka).

Ale napisz odpowiedzi na pytania Darka to może coś więcej bede mógł pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie a wiec tak moj problem polega na tym ze ja odlaczalem za wczesnie akuu. poniewaz balem sie zeby nie popsuc kolejnego pakietu odlaczalem od ladowarki jak napiecie dochodzilo do 12.5v (gdzies czytalem ze w li-po tez niemozna przewyszyc napieca) dlatego balem sie zeby niepopsuc drugego pakietu :) pierwszy popsulem dlatego ze napiecie spadlo ponizej normy regel nieodlaczyl :( Rozwalilem je odrazu jak przyszly na hamowni w ten sam dzien a wszystko dlatego ze niemialem doswiadczenia z li-po :( ostatnio latalem na czas na tych bateriach zawsze ladowalem do 12.5v odlaczalem i latalem na tym 12 minut teraz moj czas lotu zapewne sie wydluzy :) juz tworze kolejnego elektryka cos z stylu fun fly:) niedlugo oblot oraz oraz postaram sie zrobic relacje z oblotu :lol:

Pozdrawiam

Wszystkim bardzo dziekuje za pomoc jurto z rana podlacze akuu. pod ladowrke i bede czekal az sama odlaczy a laduje je pod akumulatorem 100Ah 12V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku ja nie mówie że twoje pytania są złe czy coś w tym stylu. Napisałem żeby na nie odpowiedział bo po co mam je powtarzać w moim poście. A te fakty o kture pytasz są niezbęde żeby coś więcej pomóc. Chyba że źle zrozumiałem twoją wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku ja nie mówie że twoje pytania są złe czy coś w tym stylu. Napisałem żeby na nie odpowiedział bo po co mam je powtarzać w moim poście. A te fakty o kture pytasz są niezbęde żeby coś więcej pomóc. Chyba że źle zrozumiałem twoją wypowiedź.

 

Dokładnie tak jak piszesz źle mnie zrozumiałeś :D

Ja bym teoretyzował bo nie mam takiej ładowarki ty możesz napisać jak to praktycznie zrobić i lepiej mu pomożesz co zresztą już chyba zrobiłeś opisując jak ty ładujesz swoje aku.

Zastanawiam się jeszcze tylko czy ten pierwszy pakiet jest już spisany na straty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taż mam tą ładowarkę i jest wszystko ok.

Nie ma obawy o zostawienie pakietu na dłuższy czas bo odpowiednio odłącza.

Pozatym to tak jak napisał Motyl, jak naładuje do 12,5V to troche czasu minie zanim odłącza przy 12,6V.

Ładuje nią pakiet 11,1V 1,8Ah i do 12,5 ładuje jakąś godzinke, a całkowicie 1,5 godz.

Z tego co wiem to ta ładowarka dobiera odpowiednio do pakietu prąd ładowania - 1C (max. 3A)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.