Skocz do zawartości

silnik w delcie


Tomek_

Rekomendowane odpowiedzi

witam po krotkiej nieobecnosci ;)

 

od nowa zabralem sie za Pibrosa, mam juz pakiet do apki, delta lezy na podlodze i czeka na silnik

ale mam watpliwości

moje łoze wyglada tak

jest to jakies drewno - nie wiem jakie, 6mm

16c6bad4150923e3.jpg

jeszcze trojkątów wzmacniających brakuje na nim

pytanie brzmi czy takie łoze jest ok ?

mam zamiar wlozyc je pomiedzy 2 płyty depronu

deseczka do ktorej bedzie przymococowany silnik zostanie jeszcze okrojona aby zmniejszych opor

oś silnika bedzie mniej wiecej w środku płaszczyzny

jaki sklon zastosowac ? nie moge znalesc na forum :(

 

 

pytanie kolejne

czy mam czyms wzmocnic to skrzydelko po szerokosci ?

mam do dyspozycji listewke ok 4 mm

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieprawda .. uogolniles na podstawie jednego modelu ...

 

mniej wiecej rozpatruje sie moment jaki dziala od silnika na sc.

 

Czyli lopatologicznie .. im bardziej oddalony masz silnik od osi modelu tym wiekszy sklon musisz dac.

 

Jezeli bedziesz wklejal te drewno w krawedz splywu to powinno wystarczyc 2-3 stopnie w gore. Zalezy jaki tam masz profil.. jezeli jakis z podniesiona krawedzia splywu to smialo mozesz na zero ustawic silnik wzgledem (zapomnialem tego slowka nooo to od natarcia do konca splywu??) osi profilu(?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie musze wszystko przemyslec jak to powklejac, dzisiaj bede robil serwa, ale nie wiem co z reszta, slyszalem ze regulator nie powinien byc kolo odbiornika :roll:

 

silnik wkleje jak jest, potem dam podkladki i wyreguluje kąty, bo rozumiem ze wysokość silnika nie ma znaczenia :?:

 

czy lepiej aby antena odbiornika leciala za modelem czy przykleic ja do modelu ? jakis pasek papierowy i na to tasma, tak aby anteny nie uszkodzic

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do skrzydełka robiłem tak, że odcinek jakieś 10 cm od końca anteny przyklejałem taśmą wzdłuż skrzydła. Tak niedaleko krawędzi natarcia. Ale ja latałem dość spokojnie skrzydełkiem. Przy ostrych skrzydełkach lepiej ją schować na całości. To jednak jest napęd pchający i w razie czego antena automatycznie wkręca się w śmigło. Możesz ewentualnie schować osłonę bowdena w skrzydle i wsuwać antenę w nią bez obawy że ucieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee to ja mam juz zrobione łoze gdzie oś jest na rowno wiec zostawie, przynajmniej na razie ;) dzieki za zdjecia

 

jeszcze mam jedno pytanie

jak zakladam prop sever to ma jakies znaczenie kolejnosc ? w normalnym samolocie najpierw bedzie zabezpieczenie a potem smiglo (potem silnik) a w delcie z silnikiem pchajacym odwrotnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem Twoje pytanie. Nie ma znaczenia, czy napęd jest ciągnący, czy pchający - propsaver zakładasz tak samo na oś silnika i zakręcasz śrubki. Potem na to zakładasz śmigło i zakładasz gumkę. Zwróć tylko uwagę, żeby śmigło było założone właściwą stroną (napisami lub bardziej wypukłą stroną do przodu), oraz żeby oś silnika nie wystawała z propsavera (wtedy śmigło nie odchyli się na bok).

Tu widzisz śmigło na propsaverze w napędzie ciągnącym:

DSCF2624.jpg

W napędzie pchającym silnik z propsaverem będzie po prostu przed, a nie za śmigłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.