Skocz do zawartości

Aparatura w samolotach rc


sensej2000

Rekomendowane odpowiedzi

witam jestem tu nowy Swoja przygode z samolotami zaczalem od modeli z allegro Byly to 2 modele 4 kanalowe i moge powiedziec ze nauczylem sie na nich latac (czytaj sprowadzic samolot na ziemie w calosci) niestety jak chyba kazdy rozbilem moje pierwsze modele i teraz chcialbym wykorzystac aparature z nich w nowych modelach

Chcialbym sprobowc czegos z "firmowych" modeli Nie chodzi mi tu o pomoc w doborze ani modelu ani aparatury bo to juz bylo tu wiele razy przerabiane ale o linki do artykulow stro internetowych czy cierpliwszych o porady na temat aparatury... chcialbym sie dowiedziec np jak to wszystko dziala jak np podlaczyc 2 serwa pod 1 kanal czy np jak wyglada sprawa regulatora obrotow w samolotach wielosilnikowych jak dobrac pakiet y lot byl dluzszy, generalnie jak to wszystko dziala-podstawy

Chcialbym sie dowiedziec takich rzeczy by moc samemu konstruowac w przyszlosci takie modele i swiadomie ustalac ich parametry a nie na chybil trafil... mieszkam w malej miejscowosci i niestety nie znam zadnego modelarza i cala moja wiedza bierze sie do tej pory z tego co sam zaobserwuje w modelach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie modeli wielosilnikowych tutaj: KLIK

 

Ja rozumiem ze Tobie chodzi o to jak dziala cala elektronika. Jesli poczytasz dzial Elektronika to wiele Ci sie wyjasni. Pakiety dobiera sie odpowiednio do modelu. Do jego wielkosci, mocy silnika, zalecanej wagi itd.

 

Na razie skup sie na tym jaki model chcialbys wybudowac. Najlepiej zaczac od RWD/Zefirka/Toto - podczas budowy wszystkie Twoje problemy i watpliwosci sie rozwiaza. Opcje "szukaj" na forum widze znasz i poczytales troche, wiec teraz zabieraj sie za jakiegos deproniaka a o wszelkich problemach juz doczytasz a jesli nie znajdziesz to pisz i z pewnoscia ktos odpowie/doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że początkującemu modelarzowi RC trudno jest pozbierać do kupy informacje z rożnych wątków, brak jest takich artykułów, które wszystko by wyjaśniły (o ile to możliwe). Jest w elektronice doskonały materiał o akumulatorach, ale brak np o podłączaniu, o programowaniu rygli, doborze silników, śmigieł. Do tej pory naprawdę nie wiem jakim, tanim sprzętem napędzić RWD5 , zefirka czy ToTo, a wielu modelarzy od tego zaczyna. Sam zawsze zanim zadam pytanie na jakimkolwiek forum bardzo długo szukam rozwiązania ale nasze hobbby do tanich nie należy i lepiej żeby doświadczeni modelarze wyłożyli kawę na lawę w kilku zdaniach, niż niepotrzebnie wywalać pieniądze na źle dobrany bądź badziewny osprzęt. Rozpisałem się, sorry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam proponuję - jeżeli chodzi o górnopłata TOTO 7. Tylko trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, aby cały depron (poszycie) był prosty, żadna cześć niezwichrowana. No i szczególnie płat - aby obie połówki były tak jakby odbiciem lustrzanym tzn. obie połówki tak samo równiutkie, równe kąty natarcia i spływy (IMO to jest najważniejsze).

 

 

 

pozdr

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ToTo-7 miał być w pierwotnym mym zamyśle "tym pierwszym" modelem. ale sam sprawę przedobrzyłem pokrywając go papierem, malując etc i to być może co poniektórych zraziło do tej konstrukcji. Nie bagatelną sprawą też są wymiary modelu, powiedzmy że jak na deprona jest on dość duży, aczkolwiek bardzo ładnie lata na zwykłym '"dzwonku".

Dlatego też zrobiłem ToTa-0 dla zupełnie początkujących. Modelem już wylatałem kilkanaście godzin. Gdybym miał go raz jeszcze projektować i robic przedłuzyłbym mu trochę kadłub pomiędzy spływem płata a natarciem stateczników, ale w ten sposób powstałby już istniejący ToTo-1. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.