Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze.


Geraxus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam taki problem bo zamierzam kupić sobie porządną aparature i odbiornik i chciałem by forumowicze mi pomogli w wyborze, ponieważ nie znam się na tym zabardzo a zapewne wiele forumowiczów posiada na pewno z jedna z tych aparatur.

Więc bardzo prosze o pomoc a jednocześnie powiedzenie czy ta dana aparatura ma jakieś wady, czy warto ją brać za taką cene jak się sprawuje itp. więc jeszcze raz ciepło prosze o pomoc ;).

 

Tutaj zapodam linki do aparatur:

Spektrum DX6i : http://www.heliguy.com/Extras/Radio-Transmitters/Spektrum-DX6i/

Spektrum DX7 : http://www.heliguy.com/Extras/Radio-Transmitters/Spektrum-DX7/

Futaba 6EX 2 4 GHz: http://www.heliguy.com/Extras/Radio-Transmitters/Futaba-6EX-2-4-GHz/

 

Futaba FF7 2.4GHz : http://www.heliguy.com/Extras/Radio-Transmitters/Futaba-FF7-2.4GHz/

 

Hitec Eclipse 7 with Spectra module : http://www.heliguy.com/Extras/Radio-Transmitters/Hitec-Eclipse-7-with-Spectra-module/

 

Hitec Optic 6 : http://www.heliguy.com/Extras/Radio-Transmitters/Hitec-Optic-6/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak byś kupował samochód to też byś nas pytał o kolor?.Podałeś modele aparatur ( NIE APEK) o zbliżonych funkcjach.Miliard razy było to wałkowane na forum.Pamiętaj tylko jedno, zanim kupisz radio zastanów się jakim modelem będziesz sterował i jakie funkcje będą Ci potrzebne teraz i w najbliższej przyszłości.Jak już sie zastanowisz to sam będziesz wiedział co brać.No chyba że nie chce Ci sie czytać i czekasz na gotowe, a koledzy najwyraźniej nie mają ochoty pisać po raz setny tych samych odpowiedzi.

 

Edit: Diem, ja nie widzę problemu.Mogę poprawić post kolegi i wpisać zamiast aparatura normalnie APARATURA.Jednak dodatkowo kolega dostanie dłuższy krawat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak szczerze, to mam DX7 i to bardzo dobre radio, z kilkoma szczegółami

1. Akumulatory nadajnika są marne, już zrobiłem nowy pakiet bo na fabrycznym godzinę pracował , może to jakaś wada fabryczna ale czytałem że pakiet odbiornika tez nie jest za ciekawy. Na razie latam tym pakietem, ale ze strachem, do lepszego modelu mam pakiet futaby, porządny

2. odbiornik AR6200 potrafi sam się rozbindować, co trochę potrafi wkurzyć (trzeba mieć kabelek do bindowania przypięty do nadajnika, bo inaczej to zonk)

3. w zestawie dostajesz całkiem porządne serwa cyfrowe, dałem je na wysokość do wszytskich moich spalinek

4. teoretycznie trzeba mieć wypasiony wyłącznik z gniazdem do ładowania i bindowania, w praktyce można to olać

5. nadajnik trochę źle wyważony, ale ja i tak nie latam na smyczy to mi to nie przeszkadza. trumery ma dobrze ułożone.

6. funkcje miksowania niby są, ale np. zrobić tak zeby wysokość szła na 2 oddzielne kanały się nie da , to niestety wada tanich aparatur że mają przypisane kanały do funkcji jak chłop pańszcyźniany do ziemi i niewiele można zdziałać. A to poważny błąd, bo mam model na 2 serwa do wysokości i chciałem dać oddzielne kanały zamiast badziewiastego Y kabla ;)

7. Strasznie głupio łamana jest antena, tak że nie wchodzi nadajnik do klasycznej walizki

Poza tym, moc sygnału i zasięg całkiem przyzwoite. Lepiej zamówić w US, bo tam masz sygnał 100mW a nie 10 jak na europę, ja zamawiałem w Donalds Hobby, cło i Vat mnie omineły i chyba każdego omijają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zamówić w US, bo tam masz sygnał 100mW a nie 10 jak na europę
spojrz w menu , ja mam DX6i i w menu mogę sobie wybrać siłę sygnału US - UE czyli 100 i 10mW więc w DX7 ta opcja też powinna być. A że w anglii taniej to poco przepłacać i narażać się na cło :?: :) Poza tym moj Dx6i już drugi tydzien działa na 4 akumulatorkach 2700 paluszki z lataniem średnio 30 minut dziennie. Czyżby w droższym DX7 zjadało baterie w takim tempie jak piszesz? Może to przez ustawienie wlasnie 100mW. Przestaw w menu na 10mW, może o to chodzi. Ja na 10 latam że model ledwo widze i zasieg stabilny jak skała więc nie ma się czego obawiać. By było potrzebne 100mW to chyba trzeba kamere na model i google na głowe , loty poza granice widoczności gołymi oczami :D

 

Geraxus, kolejny raz robisz coś na opak.

Dyskutowaliśmy na temat aparatur na GG. Powiedziałem byś okreslił sobie przedział cenowy na jaki Cie stać i wtedy zapytał większego grona kolegów by każdy coś mógł doradzić. Stwierdziłeś , że DX7 poza zasięgiem cenowym więc poco wymieniasz ją w zapytaniu? Miałeś przemyśleć też modele jakimi masz zamiar latać w najbliższej przyszłości i które będą w zasięgu Twojego porfela.

Poleciłem Ci DX6i ktorego i tak podejrzewam przez najblizsze lata funkcji nie wykorzystasz nawet w 50%.

Więc jeśli chcesz zapytać forum to podaj najpierw kwotę do wydania a wtedy otrzymasz na pewno satysfakcjonujące odpowiedzi. Natomiast wrzucając zapytanie z linkami do aparatur których rozstrzał cenowy jest z kosmosu sam się prosisz o takie posty jak wyżej.

Zacznij myśleć jak formułujesz zapytania by były one bliżej ziemi a wtedy nie bedziesz się bał forum i tego że ktoś cię op..... za nieprzemyślane i niekompletne pytania. :)

Więc ile masz pieniędzy do wydania na aparature i jakimi modelami planujesz latać przez najbliższy powiedzmy rok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w menu nigdzie nie mam tej mocy - a Ty to masz w menu dostępnym po włączeniu apki z wciśniętymi guziczkami sel/down czy jak wciskasz te guziczki na już włączonym nadajniku?

Co do akumulatorków, to moje są walnięte bo nawet ładują się bardzo krótko, z pojemności wynikałoby że 1100 mAh powinno sie ładoawać 5-7h pradem 200, a mi się ładuje po max 2 godzinach. ale zrobiłem już sobie zapasowy pakiet więc nie ma o co kopii kruszyć.

A i dwa razy bezpiecznik mi sie spalił, tam jest 0,30A. Może faktycznie coś nie halo z nadajnikiem, chociaż dzisiaj latałem cały dzień i było ok.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ,że nie odpowiadałem ,ale nie miałem zabardzo dostęp do internetu.

Kasy zabardzo nie mam jeszcze, ale poprostu napisałem ten temat żebyście mi pomogli w wyborze. Postanowiłem ,że jak otrzymam pieniądze z odszkodowania to natychmiast kupuje zaproponowaną przez Norberta Spektrum DX6i.

 

Dziękuje za pomoc. Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.