Skocz do zawartości

FunJet


Barlu

Rekomendowane odpowiedzi

Podepnę się pod temat FunJet-a. Szukałem małego modelu do "pobzyczenia" w pogodne zimowe dni i padło na niego. Zdziwiłem się przekopując mój magazyn modelarski, ale okazał się że mam całe wyposażenie do niego. Zespół napędowy przewidziany był do innego modelu, ale co tam potrenuję najpierw FJ. Model złożony w ciągu jednego wieczoru, klejony żywicą 5min. Wyposażenie: reg. Dynam 30A, sil. Mega 16/15/4, serwa TP 9g, odb. Hitec mini, śmigło APC 6/5, bateryjka jaka będzie pod ręką. Kilka fotek bohatera:

8494188bc4aea32cmed.jpg

af0d839a1a66b2d2med.jpg

6dd54c086fbd805dmed.jpg

Jutro oblot 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zapraszam i innych posiadaczy tego modelu ;)

Jedyne co mnie niepokoi to odbiornik przed akumulatorem, w razie wypadku odbiornik może się uszkodzić :] Daj go za akumulator :) Na natarciu masz taśmę jakąś? :D Ja chyba swojego okleję jutro jak oryginał i zabeczę jak będzie wyglądać na żywo... :lol: (te naklejki da się zerwać, a potem ewentualnie przykleić? )

 

Udanego oblotu :!: [mój jeszcze poczeka]

 

PS: A MPX w instrukcji podaje właśnie miejsce przed akumulatorem, gdzie tu głowa? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku gdy obudowa celi pakietu zostanie przebita np jednym z pinów odbiornika, rozszczelni się i po pakiecie. Cele LiPo są mokre w środku i po rozszczelnieniu odparowują, a wtedy można tylko oddać do utylizacji. Rozmieszczenie tych elementów mogłoby okazać się fatalne dla pakietu i odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model oblatany :rotfl: to jest to co tygrysy lubią najbardziej. "Wycie" megi na maksymalnych obrotach - bezcenne. Latałem już szybkimi modelami, ale nie tak szybkimi, biorą pod uwagę małe rozmiary modelu to momentami jest ciekawie, trzeba się troszkę streszczać, aby model za daleko nie odleciał, szczególnie jak się lata na maksymalnych obrotach, a tylko takie mnie interesuje :faja: Start bez stresu, pełna moc, rzut przed siebie, model robi małą pompeczkę i po nabraniu prędkości wyrywa do góry. Lądowanie dość stresujące, dobrze mieć duuużo miejsca, ponieważ model ląduje z dość dużą prędkością (przy małej prędkości model przepada i dość twardo przyziemia) , mały błąd i robimy efektowną gwiazdę lub salto. Nie wiem po co zrobione są te zgrubienia na końcach skrzydeł, jeżeli dla wyglądu to na pewno je amputuję. Bardzo łatwo przy lądowaniu zahaczyć końcówką skrzydła, która działa jak hak. Spoko, spoko, pakiet jest tak zamontowany, że nie ma szans się przesunąć. Poza tym jak przyglebie tym model to nie będzie co z niego zbierać. Kilka twardych lądowań zaliczyłem, w tym jedno ze wspomnianą gwiazdą, gdzie odpadła kabinka i pakiet się ewakuował z wnętrza. Już wiem gdzie trzeba zalaminować, na pewno dziób, choćby nie wiem jak się lądowało to i tak się odkształca i oczywiście krawędź natarcia, szczególnie upierdliwe jest wpychanie się trawy w łączenie skrzydeł z kadłubem. Przy tym napędzie trzeba wydajny prądowo pakiet. Wylatałem 2szt. 2500mAh 28C i 2szt. 1300mAh 25C i po trzech minutach latania na maksymalnych obrotach pakiet 25C lekko spuchnął. W przyszłości przerobię go na turbinkę. Model godny polecenia wszystkim spragnionym mocnych wrażeń.

 

P.S.

Gdybym dał odbiornik przed pakietem to byłby za blisko regulatora. Model z pakietem (2200) umieszczonym w tym miejscu co na zdjęciu ma przednie wyważenie a co będzie jak włożę większy pakiet :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz większy pakiet będziesz musiał dać kulkę ołowiu na tył :lol: Co do końcówek, wydaje mi się że są po to żeby nie ścierać skrzydeł zbytnio tylko właśnie te zaokrąglenia, no i dla wyglądu :] Co do laminatu, dużo dyskutowałem na ten temat, i po dłuższym namyślę i rozmowach z cobra i Leda_g dochodzimy do wniosku, po co laminować miękkie? W końcu po coś zrobili miękkie a nie twarde :) Żeby tak się nie ścierało nam od spodu można dać taśmę szklaną. Tak, tą taśmę szklaną która się dobrze trzyma powierzchni i wzmacnia nam spód, a której to nigdy nie widać podobno w Fun Jetach u zagranicznych kolegów, a może być przydatna :wink:

 

[taśma może zapobiec nam pęknięcia kadłuba od dołu, taśma przejmie siłę przykładowo mocniejszego/twardszego lądowania "na dziób" i zostaniemy tylko z jakimś tam wgnieceni a nie kadłubem na pół :P ] (nie mówię o kretach lub większych wypadkach/upadkach, bo tu i taśma nie pomoże)

 

Gratuluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pakiecie 2500mAh z przodu to musiałbym dać chyba kule na ogon a obciążenie tak by wzrosło, że model mógłby być nieobliczalny. Taśmą szklaną mam oklejony spód i krawędzie natarcia, jak wylądujesz kilka razy tym modelem to zobaczysz, że w niektórych przypadkach taśma nic nie daje. Zobacz sobie na pudło po modelu jest tam zdjęcie wyposażonego wnętrza FJ, gdzie jest odbiornik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mówiłem że MPX podał takie rozwiązanie, ale ono jest złe. Totalny bezsens. Koledzy wyżej powiedzieli dlaczego... Szkoda odbiornika i akumulatora. Z laminatem u mnie jak będzie, nie wiem, zobaczę. dp zalaminuj jeśli uważasz za konieczne, nie będę Cię odciągał od tego przecież :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy małej prędkości model przepada i dość twardo przyziemia

Ja mam zupełnie inne odczucia: model ładnie szybuje z małą prędkością, w związku z tym lądowanie jest bardzo łatwe. Może Twój model jest sporo cięższy od mojego? Ile waży? Ja sprawdzę jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Proszę Was o pomoc w doborze osprzętu do FJ , który planuję kupić w niedalekiej przyszłości. Ogólnie chciałbym zamknąć się kwotą 1200 zł (tego co w powietrzu - samolot plus osprzęt) . Pozostałe rzeczy mam .

Czy przy takim zestawieniu FJ powinien działać prawidłowo/bezproblemowo?:

Silnik AXI 2217/12

Regulator Jeti SPIN 33

Odbiornik Jeti REX 4 35 Mhz

Pakiet Dualsky 2200 mAh 16C

Serwa HS 55(65)

Śmigło APC 5,5 X 4,5

Dodatkowo do programowania odbiornika i regulatora Jeti BOX

Będę latał na FUTABA 10C z nadajnikiem 35 Mhz.

Prosiłbym o opinie czy ewentualnie za te pieniądze można zestawić coś lepszego.

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie cacy i firmowo oraz jedwabiście jakościowo ale silnik troszkę z wyższymi obrotami myślę że lepiej będzie pasował.

 

Taki

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=5833

 

 

Ewentualnie innej firmy:

http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=6917

 

Albo jeżeli może być w innym sklepie:

 

http://www.nastik.pl/mega-16154-p-1658.html lub http://www.nastik.pl/mega-16153-p-1657.html [i ten będzie chyba najlepszy 16/15/3 ]

[tyle że tu już większe pieniądze]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konfiguracji, którą podałeś silnik ma ponad dwukrotnie za małe obroty. Musiałbyś wtedy zamontować śmigło 8-9 cali o dużym skoku, co się mija z celem w tym modelu.

Pierwsza propozycja podana przez BARLU wydaje się najciekawsza. Dobrym rozwiązaniem będzie do tego modelu wybór silnika od Heli klasy 450 o kV 3500 - 3800 i mocy około 300W.

Druga propozycja też jest ciekawa, może obroty lekko za niskie. Kolejne już mniej ciekawe.

Regulator do tych silników 30A to minimum i trzeba ewentualnie pomyśleć o jakimś chłodzeniu. Wydajność ciągła pakietu to około 36A, może lepiej by było dać z zapasem 20C (w związku z utratą pojemności i wydajności prądowej w trakcie wielokrotnego ładowania). Pakiety, które nie są rozładowywane i ładowane maksymalnymi prądami służą nieco dłużej. Powinieneś pomyśleć o co najmniej dwóch lub więcej pakietach do jednego modelu.

Edit:

Silniki:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6262&Product_Name=TP_2415-07T_Brushless_Heli_Motor_3850kv

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8480&Product_Name=Turnigy_2632_Brushless_Motor_3400kv

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8137&Product_Name=Turnigy_2836_Brushless_450-Size_Heli_Motor_3700kv

Bardzo dobre śmigiełka:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7934&Product_Name=_TGS_Sport_5x5E_Precision_propeller

Np. takie pakiety:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7636&Product_Name=ZIPPY_Flightmax_2200mAh_3S1P_25C

Trzeba tylko sprawdzić czy pakiet się zmieści w kadłubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sławo, Ta konfiguracje dałeś na zasadzie, że pokazujesz jakie będziesz kupował parametry, czy konkretnie te artykuły ?? Pytam bo wybrałeś najdroższe firmy :P

 

Bardzo dobre śmigiełka:

 

A są one sprawdzone ?? Bo już jedne klony APC przerabiałem i tylko kląłem jak szewc, bo mi dziob w ParkMasterze urwało !! :evil: (śmigła te to TowerPro)

 

slownictwo :roll: - mammuth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mammuth A od kiedy samolot ma nos ?? Poprzednie słowo mi bardziej leżało... I chyba owe słowo nie jest jakimś wyrazem wulgarnym/przekleństwem...ale ok, moderator powiedział - rzecz święta.

 

Jary najdroższe równa się przeważnie jakości

 

Barlu, Ja o tym wiem, ale chciałem zwrócić uwagę na to, że można równie dobrze kupić tańsze odpowiedniki i być tak samo zadowolonym. (np. Silniki AXI zamienić na Turnigy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre śmigiełka:

 

A są one sprawdzone ?? Bo już jedne klony APC przerabiałem i tylko kląłem jak szewc, bo mi nos w ParkMasterze urwało !! :evil: (śmigła te to TowerPro)

Oczywiście że sprawdzone. APC Style/klony faktycznie nie są za dobre, ale te co linkowałem to inna półka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.