Skocz do zawartości

Wyważanie śmigieł Phantom 2


hornet2

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno kupiłem taką maszynę

 

 

50bc26f17f4e60d9med.jpg

 

Chcę do do tego koptera dokupić śmigła od Phantoma 2

 

SKU237341-11.jpg

Mam taką wyważarkę

 

SKU134405-1.JPG

 

Jak na tej wyważarce wyważyć te śmigła? W tych śmigłach nie da się przepchać pręta przez piastę na wylot .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopter to Bayangtoys X21 i z tego co mi wiadome to śmigła od Phantoma 2 lub 3 na pewno pasują do tego koptera . Tylko na to wygląda że musi być jakaś inna wyważarka do tych śmigieł . Odradzano mi tylko kupno śmigieł z metalowymi piastami .

 

Chyba trzeba będzie zastosować taką wyważarkę  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluszny wniosek. Na szklance moze nie byc zbyt dokladnie, ale podobna wywazarke mozesz latwo sam zbudowac - w rowny kawalek deseczki wbic dwie grube zyletki i gotowe. Nawet wysoka nie musi byc - mozna wywazac tuz przy krawedzi stolu. Wazne tylko, by ostrza owych zyletek absolutnie poziomo byly.

 

Na RC Groups zaproponowano mi taką wyważarkę . Ale czy nie jest lekką przesadą dać prawie 37$ za kawałek pleksi i parę prętów ? A zasada taka sama jak ze szklanką . ;)

 

https://youtu.be/ORWqbT1heVw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przesada, bo akurat ta wywazarka posiada skrajnie prosta konstrukcje - nic innego, jak dwa proste, rownolegle druty.... Jesli jestes oszczedny, wykonaj podobna samodzielnie, na przyklad w sposob, jak wyzej napisalem. Wazne, by krawedzie na ktorych ukladasz oske byly ostre i rownolegle.

 

Prawdopodobnie w Hobbyking daloby sie znalezc cos tanszego, ale trzeba troche uwazac, bo niektore egzemplarze wywazarek chinskiej produkcji maja to do siebie, ze gwint w stozkach trzymajacych smiglo na osce nie jest centryczny i przez to taka wywazarka do niczego sie nie nadaje chyba, ze osobno zdobedziesz pasujace i dokladnie wykonane stozki. Przerabialem ten temat w odniesieniu do duzych smigiel silnikow benzynowych i elektrycznych, ktore to ze wzgledu na ich mase musza byc szczegolnie dokladnie wywazane.

 

Z drugiej strony, za gotowa, dokladnie wykonana wywazarke trzeba jednat troche zaplacic. Ale 37$ za dwa druty osadzone w kawalkach plexi to faktycznie przesada.

 

A czy zamiast żyletek nadały by się do tego ostrza do nożyka do tapet ? Czy można gdzieś u nas kupić dłuższy pręt ( 10 -15cm ) z obustronnym gwintem lewy/prawy M6 ? Tylko znalazłem coś takiego https://archiwum.allegro.pl/image//imagesNEW/big/ebfa27e10882744a72abc4ed2f63b415659456b1a18da9869264cc38ff431df1

post-20564-0-61364800-1530173059_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.