Jump to content

hornet2

Modelarz
 • Content Count

  397
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

hornet2 last won the day on March 29 2018

hornet2 had the most liked content!

Community Reputation

9 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Jawor
 • Zainteresowania
  modelarstwo , motoryzacja , elektronika
 • Imię
  Zbigniew

Recent Profile Visitors

126 profile views
 1. Na razie naładowałem jedne aku ładowarką stockową i posprawdzałem napięcia . Aku naładowało się do 12,96V . Napięcia na poszczególnych ogniwach : 4,32 ; 4,33 ; 4,31V . Wskazanie telemetrii naładowana w 100% . W tej chwili ładuję Imaxem B6Mini drugie aku . Ładuję je programem do ładowania zwykłych aku Lipo w trybie balance . Zobaczę co z tego wyjdzie ? No i mam wyniki pomiarów drugiego aku ładowanego Imaxem . Napięcie aku 12,59V . Poszczególnych ogniw : 4,20 ; 4,19; 4,20V . wskazanie telemetrii - naładowanie 90% . W jakimś stopniu skróci to czas lotu . To tak jakby zwykłego lipola 3S zamiast do 12,6 naładować do 12,2V .
 2. Ładowarkę do ładowania aku LiHV mam bo IMAX B6Mini ma takowy program . Problemem jest to że na obudowie tego Aku nie pisze że jest to aku LiHV. Nie jest to też zwykły Lipol bo zwykły Lipol ma napięcie znamionowe dla 3S 11,1V a nie 11,4 . Chyba jedynym wyjściem jest naładować aku stockową ładowarką i tak jak piszesz posprawdzać wszystkie napięcia . Będę musiał tak zrobić , jedne aku naładować stockową ładowarką a drugie Imaxem i sprawdzić co pokaże telemetria ? Czy w obu przypadkach będzie 100 procent ?
 3. Nie wiem jak to rozumieć ? Na obudowie nie pisze że jest to Aku LiHV . Ale też nie jest to zwykle LiPo skoro nie pisze 11,1V tylko 11,4. Nie sprawdzałem do jakiego napięcia ładuje te Aku stockowa ładowarka ? Można by też sprawdzić napięcia poszczególnych ogniw .
 4. Tylko jak? Tak jak zwykłe LiPo do 4,2V/ogniwo ? Czy podnieść napięcie do 4,35V ? Czyli ładowanie tych Aku programem do LiHV nie jest wskazane ?
 5. Jak to ładować ładowarką inną niż stockowa ? Programem do zwykłych Lipoli raczej nie ? Mam w ładowarce IMAX B6Mini program do ładowania LiHV . Ale czy to jest Aku LiHV ? Na obudowie faktycznie nie pisze .
 6. Czy to jest aku LiHV ?
 7. hornet2

  Hubsan Zino

  Jest może ktoś na tym forum kto posiada Hubsana Zino H117S ? Chodzi mi o weryfikację ustawień oprogramowania . Na chwilę obecną mam takie : transmitter hardware version 1.00 transmitter firmware version HT 016B_RP_V0.1.6 flight control firmware version Zino_FC_V1.2.05 FPV firmware version Zino_IT_V0.3.6 gimbal version Zino_G_V3.0.2.5 APP version V1.7.2 Zmieniłem flight control firmware version Zino_FC_V1.2.04 na nowszą wersję Zino_FC_V1.2.05 Nie zmieniałem wersji oprogramowania gimbala z V3.2.5. na V3.2.8 . Ledwo pojawił się na rynku Hubsan Zino H117S a już był jego następca Hubsan Zino Pro ze zwiekszonym zasięgiem do 4km . Ledwo zdążyli się co poniektórzy nacieszyć wersją Pro a ma się pojawić na rynku najnowszy wypust Hubsana wersja Hubsan Zino 2 . Kamera filmująca w jakości aż 4K 60 fps ! Bądź Full HD 240fps . Zasięg lotu do 6km . Czas lotu do 33min. Zino 2 ma być również wyposażony w czujniki przepływu i barometryczne czujniki wysokości . Na Gb kosztuje 400$ .
 8. hornet2

  Hubsan Zino

  Chyba w końcu udało mi się poskromić gada ! Co prawda nie latałem nim ale na to wygląda że wszystko działa . Dron paruje się z nadajnikiem po WiFi a telefon łączy się z nadajnikiem po kablu . Na wszelki wypadek włączam w telefonie tryb samolotowy . Obraz z kamery dość szybko się pojawia na wyświetlaczu telefonu bo po kilku sekundach . Na "sucho" bez założonych śmigieł bez problemu można było załączyć bieg jałowy silników i je wyłączyć . Reagowały też na ruch lewym drążkiem do góry zwiększeniem obrotów . Muszę jeszcze pojechać gdzieś za miasto na otwartą przestrzeń z dala od wszelkich zakłóceń by dokładnie skalibrować GPS . Dron nie parował się z nadajnikiem bo najpierw trzeba było piknąć palcem na to co pisze w tym prostokącie a dopiero potem na Connect
 9. hornet2

  Hubsan Zino

  Nie, aparatura to aparatura czyli inaczej aparatura sterująca , nadajnik . Z tego co mi wytłumaczono na RC Groups forum to dron z nadajnikiem łączy się po WiFi a telefon z nadajnikiem po kablu . Dzisiaj jeszcze raz wszystko posprawdzam . Chyba jestem " prawie w domu " ? Wyłączyłem WiFi w telefonie . Ściągnąłem małą instrukcję obsługi drona po polsku . Niby wynika z niej że dron jest połączony z nadajnikiem . Włączony dron wyłączony nadajnik wskaźnik pokazuje brak połączenia nadajnika z dronem Włączony dron włączony nadajnik wskaźnik pokazuje połączenie nadajnika z dronem . Pozostają jeszcze dwie kwestie . Jedna ,dlaczego po włączeniu zasilania drona zamiast wydać cichy pisk wygrywa melodyjkę ? Chyba że zmienili coś w oprogramowaniu ? I druga , muszę ręcznie uruchamiać w telefonie aplikację X- Hubsan . Zdemontowałem śmigła i wyszedłem z dronem na dwór . Odpaliłem go na "sucho" i silniki się uruchomiły . Znalazł 12 satelit i GPS się uzbroił komunikując ready . Pozostało tylko wyjaśnienie sprawy dźwięku przy włączaniu drona i uruchamianie aplikacji X-Hubsan .
 10. hornet2

  Hubsan Zino

  Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ? Mogę z poziomu apki sterować kamerą góra/ dół . Czyli nie wiem ? Dron jakby był sparowany z apką ? Cały czas nie daje mi też spokoju ten dźwięk wydawany przez drona podczas załączania go . Inny niż na filmach . No i ta aplikacja X-Hubsan . Na filmie widać że sama się uruchamia zaraz po włączeniu apki . U mnie tak nie ma .
 11. hornet2

  Hubsan Zino

  Nie wiem jak to faktycznie ma wyglądać ? Słyszę że na filmach po włączeniu zasilania drona dron wydaje coś jakby w rodzaju cichego pisku .U mnie dron wygrywa melodyjkę ? Nie wiem czy tak ma być ? Nie wiem też jak powinno być z tą aplikacją X- Hubsan ? Ręcznie trzeba ją uruchamiać w telefonie ? Czy powinna się załączać automatycznie ? Jak obraz z kamery jest widoczny w telefonie to oznacza że dron połączył się z apką ? Film https://www.youtube.com/watch?v=iOTjBFunxtA
 12. hornet2

  Hubsan Zino

  Dzisiaj dotarła z Gearbest do mnie przesyłka z Hubsanem Zino . Niestety, mam problem z "odpaleniem" jego . Na polskich forach modelarskich piszą o tym dronie tyle co nic . Trzeba się posiłkować albo forami zagranicznymi albo filmami YT . Ale do rzeczy . W telefonie zainstalowałem aplikację X- Hubsan . Włączyłem zasilanie drona . W mocowanie apki włożyłem smartfona i uruchomiłem aplikację X- Hubsan . Włączyłem zasilanie apki i połączyłem kablem smartfona z apką . Aby nie było jakichś zakłóceń w smartfonie włączyłem tryb samolotowy . W menu ustawień Controller transmitter connection mam ustawione na WiFi . Ale chyba to nie ma znaczenia ? Bo smartfon z apką jest połączony kablem . Natomiast nie mogę sparować apki z dronem . Wchodzę w Set transmitter and aircraft connection . Wybieram Refresh . Wyświetla mi się HUBSAN_Zino_E17362 . Wybieram Connect i nic !
 13. hornet2

  Hubsan Zino

  Szkoda że na naszych polskich forach nie można coś o tym dronie się dowiedzić . Na RC FPV nie ma co pisać bo albo powiedzą że nikt na tym forum czymś takim nie lata bądź każą sobie szukać info po necie .
 14. Trafnie żeś to określił .
 15. RC FPV forum zawsze było specyficznym . Niektórym moderatorom wydaje się że tylko oni tworzą te forum . I oby do czegoś takiego nie doszło na tym forum .
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.