Jump to content

MacFlyer

Modelarz
 • Content Count

  315
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

MacFlyer last won the day on March 1

MacFlyer had the most liked content!

Community Reputation

35 Excellent

Contact Methods

 • WWW
  http://www.facebook.com/modelarniaChelm

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Chełm/Wawa
 • Imię
  Maciek

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Trafne stwierdzanie. Ale jak mam male doświadczenie, z jednym ustawieniem modelu, nie wiem czego mam się po nim spodziewać, i myślę ze w sumie lata poprawnie, de facto nie wiem co ten model może latać bo brak umiejętności, doświadczenia i USTAWIEŃ. Przykład : gość u mnie na lotnisku latał 2metrowym ultimatem 2 lata na jednych ustawieniach wychyleń i nic więcej, zaproponowałem mu wprowadzenie tylko expo i od razu to był inny model i szok że ten model jednak może latać inaczej lepiej/gorzej ( tu akurat lepiej). Wskazówka - nie da Ci tego forum w rok, to co ktoś świadomy może Ci przekazać w weekend. Czytać czytać i YT oglądać , a BTW nie chcę negować teorii ,że 2 ustawienia są wystarczające, ale możesz mieć 3 tryby lotu + 4 fazy w zależności od położenia drążka gazu , a krzywa gazu to głownie się w zawisie przydaje PS. zapraszam Wiesiek na wspólne latanie. Jest poradnik na forum, wysłałem Ci go nawet w PW, porostu go zastosuj i już będziesz miał punkt zaczepienia.
 2. Savox na gazie ( i na wszystkich innych sterach też.) Akurat się trafiły dobre wszystkie serwa będą miały rok zaraz, bez zarzutu.
 3. A co masz na myśli "stabilizatory"? w tego typu akrobatach można zastosować SFG (ang. Side force generator) na końcówkach skrzydeł, które to zwiększają powierzchnie boczną modelu, napewno lepiej reaguje w knife egde spinach, nie buja tak w harrierze, ale trzeba samemu się przelecieć i spróbować.
 4. Oczywiście, ale każdy doświadczony pilot wie jaka to przyjemność latać w bezwietrzną pogodę modelem z silnikiem
 5. Kiedy w koncu przestanie wiać w Polsce żeby można końcu polatać nie tylko szybowcami. To jest jakiś dramat, żeby ciągle wiało i wiało od paru lat coraz gorzej. A szybowce takie nudne do latania... ( to taki kij w mrowisko proszę się nie unosić, tak latałem szybowcami wiem co mówię )
 6. Sam sobie odpowiedziałeś. Niema żadnych problemów. To nie szybowce z pełno-węglowym kadłubem.
 7. Fajny temat szkoda że tak mało chętnych do pokazania... Tu laser Tu extra 300ks
 8. Ja cały czas siedzę w domu (),ale latam na piętrze -1.
 9. Dać mocną twardą balsę, dodatkowo w części żeberka z przodu, tu gdzie wchodzą rury ustalające przykleiłbym z jednej strony balsę 2mm.
 10. Tak jest, możesz tym modelem wisieć i wisieć i robić hariera i praktycznie nic z 3D. Takie ma piękne opory:) typowy funfly
 11. Moja subiektywna rada jako że zrobiłem tym super modelem ponad 200 lotów : wzmocnij skrzydła tzn mam na myśli co najmniej keson i okolice
 12. Raczej nie, mam założoną na wyświetlacz folie działa tak dobrze jak w telefonie To 18sz 70th.
 13. Zamiast pisać lepiej ćwiczyc
 14. Niestety, w związku z zaistniałą sytuacją w Polsce, Europie i na Świecie zawody zostają przełożone na kolejny rok.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.