Skocz do zawartości

Tzw szybkie ładowanie lipoli


Norbert

Rekomendowane odpowiedzi

Ładowarka turnigy accucel 6

Lipol 1500mAh 15C , 1750mAh 20C , 2200mAh 20C.

I teraz zapytanie.

Przykładowo jak ładuję w domu to ustawiam 1 do 1,5A dla lipola 1500 i analogicznie z resztą.

Ale jak jestem na lotnisku , chcę podładować lipolka szybciej niż godzina czasu to do jakich parametrów mogę to zrobić bezpiecznie.

W ładowarce muszę ręcznie ustawić prąd ładowania i max to 5A ale jakie są za i przeciw.

Jak to robicie na lotnisku gdzie liczy się czas.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zwykłych lipoli bezpieczny prąd to 1C. Dla niezwykłych lipoli, czyli dobrych firm, o niskim oporze wewnętrznym i z porządnych ogniw prąd ten może być większy. Z reguły jest to 2C - i zawsze jest to wyraźnie napisane na pakiecie!

Jeżeli zależy ci na czasie, to nie musisz czekać do końca ładowania - najlepiej ładowanie przerywać chwilę po osiągnięciu fazy CV, czyli stałonapięciowej, bo w tym momencie pakiet jest już naładowany w 80-90%, Wbicie tych paru brakujących amperów zajmuje stosunkowo dużo czasu ze względu na malejący prąd ładowania. Pakietowi to nie szkodzi, a wręcz pomaga :D .

 

Przy okazji zauważyłem, że im lepsze pakiety, tym CV krótsze... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.