Jump to content

Zbiornik paliwa - na jakiej wysokości?


Guest Kaziuk

Recommended Posts

Posted

Czy może być on na tyle wysoko, że gdy jest pełny, to w normalnej pozycji samolotu lustro paliwa nie jest poniżej wylotu dyszy paliwa gaźnika?

Posted

..w normalnym położeniu - to jak?

Podwozie 2 czy trójkołowe (z kołem przednim)?

Model z kadłubem w poziomie raczej nie powinien mieć poziomu paliwa powyżej rozpylacza w gaźniku, bo zaleje silnik - w najgorszym wypadku urwiesz korbowód przy próbie rozruchu. Dlatego zawsze trzeba ręcznie przekręcić śmigłem, a dopiro później z rozrusznikiem do niego... :)

Posted

A tak, z tym urywaniem to mam przećwiczone z dzieciństwa. Z tym, że od paliwa w cylindrze urywaliśmy czopy korbowe wału, a korbowody rwały się nam nagminnie przy kretach na całym gazie... :rotfl:

To Wilga, więc zrobię tak, żeby gdy stoi na ziemi góra zbiornika była ciut pod wylotem dyszy.

Nie wiem co mi się ubzdurało, że będę tankować i uruchamiać w rękach, zamiast na ziemi.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.