Jump to content

Problem z RWD 5

KaliN

Recommended Posts

Wczoraj ( wtorek ) byl to dzien wolny od nauki a wiec postanowilem oblatac mojego RWD 5

Jest to mój pierwszy model lecz latalem juz szybowcem ... niestety samolot poszedl pionowo w górę i przechylił sie na lewą stronę ( nie mialem nic do powiedzenia bo nie ma lotek ) i powstala :ass: z mojego przodu kadluba ( 5 min i bylo odbudowane ) dziś znów udalem sie na loty ... wczoraj stwierdzilismy ze samolot mial za duzo mocy no to latalem dzis na 3/4 lecz i to nie pomoglo samolot nie wyrwal do góry ( wzbijal się powoli) ale odrazu go przechylilo na lewą stronę ( patrząc od :ass: strony) a ja niemam lotek no i znów kraxa tym razem tylko wyrwana wręga silnikowa :rotfl:

Czym moze byc to spowodowane ??

Miałem podobny problem z moim pierwszym modelem w zeszłym tygodniu. (Piper J3) Zrobiłem skłon (silnik do dołu) zalecane około 6st. i wykłon (silnik w kierunku obrotów) zalecane 2st.

Pozdrawiam - Darek

PS - model teraz lata swietnie a zadzierał świecą w górę i się zwalał na skrzydło...

Dzięki Tak samo jest u mnie ale teraz dalem pod silnik 2 podkladki wiec moze będzie dobrze :wink: :roll:

Pozdrawiam

PS: Jutro mam wolne od szkoly więc bendzie oblot nr 3 ( mam nadzieje ze udany w koncu )

:jupi:

Guest Anonymous

Ja z podobnych względów unicestwiłem swojego deprotrenerka. Poprostu nigdy wcześniej nie słyszałem o czymś takim jak skłon i wykłon, które przy trenerkach są sprawą wręcz kluczową...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.