Jump to content

Spektrum dx7....Futaba t10c (2,4)


Wojtekr

Recommended Posts

Czy pytasz o grupowanie serw? Bo bez tego można oczywiście w Futabach (a w Spectrum pewnie też) po prostu zmiksować dwa kanały 1:1 i już masz dwa serwa działające identycznie, podpięte do dwóch kanałów np. do SW.

Grupowanie serw jest chyba dopiero od nr 12...

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy to się nazywa grupowanie....Do wysokości mam w modelu dwa serwa , nie chcę y-kabla. W moim Optiku6 mam możliwość podłączenia serw do oddzielnych kanałów. Na forum gdzieś mi przemknęło(nie mogę tam trafić ponownie...mimo wciskania szukaj), że w Spektrum DX7 jest to niemożliwe, myślę o przejściu na 2,4 i dobrze by mieć tę funkcję.

 

 

 

Pozdrawiam kolegów i Ciecia "tyż"

Link to comment
Share on other sites

Jestem pewny ze Futaba 10C ma taka funkcje. Natomiast jesli chodzi o DX-7 to nie widze jej jako standardu. Mozesz to zmiksowac, lecz niekoniecznie bedzie to dzialalo jak trzeba i moga byc problemy z trymowaniem. Calosc bedzie polegala na tym, ze przetrymujesz w powietrzu, lecz juz mechanicznie na ziemi bedziesz musial poprawic ta wysokosc na drugiej polowce.

Link to comment
Share on other sites

w spektrum DX7 raczej nie da się ustawic takiej funkcji, znaczy mnie sie nie udało. Owszem można zmiksowac wysokośc z np. kanałem 5 bądź 7, ale 1) nie ma pełnych wychyleń 2) jeśli się przypadkiem trąci przełącznik od kanału 5 czy 7 to serwo przejdzie na przeciwną pozycję, czyli jest skucha. trzebaby może zablokowac jakoś mechanicznie wyłącznik, co osobiście uważam za obciachowe. No albo dać Y kabel na wysokość, co tez ma swoje wady.

Moze jeszcze dojdę czy w spektrum da się tak zrobić, bo tez mam model na 2 serwa SW i by się przydało

pzdr

 

EDIT

jednak jest to możliwe, właśnie do tego doszedłem. Najpierw należy wybrać kanał który chcemy użyć jako drugi na wysokość- jeśli mamy odbiornik 5 kanałowy to GEAR czyli 5, a jeśli 7 to można AUX2 kanał 7. Potem, należy w TRAVEL ADJUST ustawić wychylenia tego kanału na 0% L/D i 0% R/U. Następnie przejść do mixerów (są 6 mix w DX7) i włączyć mixer o nr 1 do 6, gdzie jako MASTER ustawiamy ELEV a jako SLAVE AUX2 (albo to GEAR, anyway). ustawiamy RATE na +100% i -100%, tylko żeby ustawić -(minus) trzeba drażek wysokości lekko pociągnąć do siebie, inaczej się nie przełączy. SW ustawiamy na ON (żeby było włączone zawsze, a nie jakims przełącznikiem) a OFFSET na 0 (zero). I to wszystko, teraz możemy przejść do monitorka wychyleń sprawdzić czy działa. Jeśli masz dwa serwa na wysokośc ustawione naprzeciw siebie, nalezałoby oczywiście zmixować na -100%, ale to chyba jasne.

Czyli jak się chce to można :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, jak Ci się uda, daj znać. Ja na razie szukam funduszy... znając życie to trochę potrwa... a może najpierw sprawdzę Assana z moim Optic-em ale w Assanie trochę się boję tego minimalnego napięcia na odbiorniku 4,2 v.

 

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.