Skocz do zawartości

Jakie paliwo przy docieraniu


DeKuba

Rekomendowane odpowiedzi

Kup najlepiej 80/20 czyli 80 % metanol 20 Olej rycynowy. Moim zdaniem takie na dotarcie jest w sam raz a po przepaleniu silnika czyli tak 3 litrów (choć osobiście wypalił bym 5 litrów bo sam mieszam i mnie bardzo tanio paliwo wychodzi) potem możesz sie bawić w małe ilości nitro 5% przy oleju 20. To silnik pierścieniowy i na początku prawie nie ma kompresji potem łapie dużą :)

 

Nie uważam by docierać silnik od razu na takim paliwie jakim się będzie latać. Lepiej robić to powoli i porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDL w ogóle nie pobrudzi silnika ba nawet nie przypiecze, sie na tłumiku :)

Klotz tutaj sa dwa jeden czysty syntetyk drugi z odgumiona rycyna ale ja uważam tylko EDL.

Ale cześć modelarzy uważa, że syntetyk do docierania lepiej nie. Znowu rycyna pobrudzi pozostawi na tłumiku LAKI takie pomarańczowo brązowe ( twardością przypomina distal ten, 4h) I w komorze spalania i tłumiku nagar, czyli taki czarny osad węgla.

 

Lepiej do dotarcia rycyna ja docierałem nawet 4t na paliwie 23 rycyna 77metanol, ponad 5 litrów a silnik teraz chodzi jak pszczółka...

 

Z pytania wnioskuje, że jesteś początkujący, pewnie ten silnik długo u Ciebie nie pożyje, wiec można docierać na EDL, jeżeli zależy Ci na estetyce... Ja jestem pedantyczny i zawsze wole sie pobrudzić, ale mieć pewność, że dobrze dotarłem, dlatego rycyna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.