Skocz do zawartości

rozwiazanie z kamerka wifi


celnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich maniaków rc-cam.

Również chcę przejść na ten poziom umiejętności i rozwiązań technicznych. Pisałem już do Petera o powodzenie mojego pomysłu, jednak poradził mi żeby wszyscy z forum wypowiedzieli się na ten temat. A mianowicie mam taki sposób rozwiązania technicznego:

1. Zakup kamerki IP (wifi) na allegro np. edimaxa (http://www.allegro.pl/item458302548_edimax_ic_1500wg_kamera_ip_monitoring_wifi_fv_wisp.html), być może zakup większej antenki ale to trzeba sprawdzić w czasie prób

2. Po drugie wiadomo że nowe laptopy mają karte wifi ale może być dosyć słaba dlatego też zakupić karte wifi do usb i do tego zaopatrzeć się w mocną antene.

3. Teraz nie wiem tylko jak rozwiązać problem zasilania: Czy podłączyć się pod 11,1 lipola zasilającego wszystko w modelu i pożyczyć troche energi? Czy kupić nowego lipola 11,1 i gdzies go zamontować? Zasilanie kamerki 12V myśle że tak mała różnica 0,9V nie była by duża dla poprawnego działania Kamerki.

 

Narazie tyle czekam na wypowiedzienie sie na temat moich przemyśleń zastrzeżeń wad i zalet roziązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Do komunikacji nie potrzeba żadnego AP, każda taka kamerka daje się ustawić dla połączenia punkt – punkt.

W nowych laptopach anteny są bardzo dobre i jak by na otwartej przestrzenie była potrzeba instalowania dodatkowej to byś już latał poza kontrolą wzroku. Zresztą w tym przypadku nie trzeba stosować dodatkowej karty, a wystarczy wyprowadzić złącze anteny na zewnątrz obudowy.

Zasilanie z lipowa powinno wystarczyć, ale na pewno należałoby to zrobić z niezależnego źródła.

Aby uniknąć korekty połączenia w czasie zmieniających się warunków podczas lotu, ustaw oba urządzenia do pracy w standardzie „B”, do transmisji swobodnie wystarczy, a podniesie czułość odbierania sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że nie wyciągne anteny z laptopa (gwarancja). (a jak położe na dach samochodu to spokojnie bede mogł mieć zasięg pozwalający widzieć co się dzieje w modelu w zasięgu wzroku?) Andych miałeś okazje prztestować kamerke tego typu? Napewno można ją połączyć się z laptopem bez AP, routera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup kamerki IP

Ja jako stary sceptyk raczej odradzam takie rozwiazanie.

Jakosc jest mniej jak mierna,zadnej automatyki (swiatlo) nie mowiac o ostrosci (rodzaj soczewki).To moze sie nie udac ! (raczej na pewno)

Po drugie wiadomo że nowe laptopy mają karte wifi ale może być dosyć słaba dlatego też zakupić karte wifi do usb i do tego zaopatrzeć się w mocną antene.

I porazka nastepna.Kierunkowosc anteny,ograniczona jej ruchomosc oraz enigmatyczne parametry (w srodku matrycy antena).

Tylko że nie wyciągne anteny z laptopa (gwarancja). (a jak położe na dach samochodu to spokojnie bede mogł mieć zasięg pozwalający widzieć co się dzieje w modelu w zasięgu wzroku?)

Sa w dziale rc-cam opisy zestawow 1W gdzie nawet tej odleglosci nie udalo sie uzyskac.Poza tym,te urzadzenia nie sa przystosowane do pracy w ruchu.Niejeden system juz umarl przez ten szczegol.Nieruchomo-model-laptop zasieg mozesz miec nawet kilkukilometrowy.W locie stawiam na 200-300m !!!

Teraz nie wiem tylko jak rozwiązać problem zasilania: Czy podłączyć się pod 11,1 lipola zasilającego wszystko w modelu i pożyczyć troche energi?

Mozna tak zrobic.Z uwagi na to ze z w/w wyposazeniem raczej nie odlecisz daleko,nie poznasz wplywu zaklocen na rx 35 MHz.

Czy kupić nowego lipola 11,1 i gdzies go zamontować?

Tak zdecydowanie lepiej.

Zasilanie kamerki 12V myśle że tak mała różnica 0,9V nie była by duża dla poprawnego działania Kamerki.

Raczej nie zauwazysz roznicy.

Narazie tyle czekam na wypowiedzienie sie na temat moich przemyśleń zastrzeżeń wad i zalet roziązania.

Powiem tak.Mozna taka lacznosc zrobic,tylko po co ?

Komplikacja ukladu,a afekt latwy do przewidzenia-to nie bedzie dobrze dzialac-jesli wogole-dalej jak 200m,ale w locie.

Zastap calosc elementami sprawdzonymi (sa informacje o tym w dziale rc-cam) , a laptopa uzyj np. jako ....podgladu i/lub nagrywarki.

Za 100$ masz zestaw nadawczo odbiorczy-pewny i sprawdzony.Za kolejne 100 b. dobra kamerke,choc zamiast niej kupilbym raczej Pentax-a E-35,kosztuje 200 zl i robi o niebo lepsze filmy na karcie ma wyjscie AV-w locie)

Rozwaz tych kilka ostatnich zdan,unikniesz dywersyfikacji finansowej,z opcja watpliwego efektu koncowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj na forum, ktos latal tutaj na zestawie w ktorym odbiornikiem byla karta do laptopa z podlaczona dodatkowa antena. Nakrecil nawet film przepieknej urody. Bodaj najladniejszy jaki zostal tu zaprezentowany. Byl w poscie podany typ karty.

pozdrawiam

baxter

 

Czy ktoś może wie coś o tym nagraniu?

 

Za 100$ masz zestaw nadawczo odbiorczy-pewny i sprawdzony.Za kolejne 100 b. dobra kamerke,choc zamiast niej kupilbym raczej Pentax-a E-35,kosztuje 200 zl i robi o niebo lepsze filmy na karcie ma wyjscie AV-w locie)

 

Jeżeli mówić już o kosztach to tutaj koszt kamerki to 200 zł wraz z kosztami przesyłki. Jeżeli nawet kupić dobrą antene to koszt 100zł. Czyli razem zamykamy się w kwocie 300zł wraz z kosztami przesyłki, która pełni bardzo ważną rolę (kurs dolara, czas realizacji, gwarancja realizacji bo wiadomo najlepiej zamowić wszystko razem ze względu na koszty)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o kosztach, to dolicz te 300 zł do zestawu, o którym mówił Peter i wyjdzie Ci cena za zestaw, z którym da się latać jeśli najpierw kupisz to ustrojstwo z Allegro. Nie ma co wyważać otwartych drzwi i lepiej słuchać bardziej doświadczonych, niż potem wywalić do kosza coś co się nie nadaje i zaczynać wszystko od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter, jakość tych kamerek jest porównywalna do tych mikro dozorowych nie z najwyższej półki, mają automatykę naświetlania taką samą jak w tych tańszych kamerkach mikro.

Sam się nawet zdziwiłem jak one dobrze widzą przy słabym oświetleniu. Soczewki są słabą stroną, ale też jak wyżej, trzeba wybierać już te droższe urządzenia, aby mieć lepsze.

Zwróć uwagę, że kolega nie napisał, co chce osiągnąć, nie każdy od razu myśli o lataniu w goglach lub biciu rekordów, bo i po co jak z stamtąd i tak już nawet na najlepszym sprzęcie nic nie widać, może Celnikowi wystarczy te 300m, a na tą odległość to antena wbudowana w laptopa wystarczy na pewno.

Masz rację, co do aparatu, jest to rozwiązanie na pewno lepsze, sam kupiłem w tym celu Panasonica, tu i filmy i fotki są już na przyzwoitym poziomie, a w przyszłości, kto wie, wyjście video jest może wykorzystam i je. W przypadku tej kamerki z tego, co znalazłem to 30 klatek pewne jest tylko, w 320/240, co prawda piszą, o 640/480, ale nie znalazłem potwierdzenia, aby dało się wyciągnąć tu 30 klatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze samych sceptyków. Problem polega na tym żeby próbować z nowymi metodami. Dzięki Andych za wsparcie (tylko Ty mnie tutaj bronisz)

A co powiesz Andych jeżeli damy zewnetrzną antene?

 

Jeśli mowa o kosztach, to dolicz te 300 zł do zestawu, o którym mówił Peter i wyjdzie Ci cena za zestaw, z którym da się latać jeśli najpierw kupisz to ustrojstwo z Allegro.

Jak mam doliczyć? Czyli zestaw tego typu kosztuje 300zł z kosztami przesyłki czy jak to rozumieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bronię Ciebie, bo i przed czym. Nie chcę również utwierdzać w wyborze tego rozwiązania, bo koledzy mają rację, że to nie rozwojowe wyjście.

Zapytałeś czy będzie działać i moim zdaniem będzie, ale nie oczekuj za wiele. Nie ma sensu ładować się w dodatkowe anteny na początek. Kamerka jak się nie sprawdzi to możesz ją wykorzystać do innych celów, a jak jesteś mocno zdecydowany to ewentualne dodatki zakupisz po testach, jak sprawdzisz, co można poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze samych sceptyków. Problem polega na tym żeby próbować z nowymi metodami. Dzięki Andych za wsparcie (tylko Ty mnie tutaj bronisz)

A co powiesz Andych jeżeli damy zewnetrzną antene?

 

Jeśli mowa o kosztach, to dolicz te 300 zł do zestawu, o którym mówił Peter i wyjdzie Ci cena za zestaw, z którym da się latać jeśli najpierw kupisz to ustrojstwo z Allegro.

Jak mam doliczyć? Czyli zestaw tego typu kosztuje 300zł z kosztami przesyłki czy jak to rozumieć?

 

Chodziło mi o to, że te 3 stówy które wydasz na zestaw z Allegro są wyrzucone w błoto. Te tanie kamerki w ogóle nie radzą sobie z szybką zmianą ekspozycji, a z takimi będziesz miał do czynienia właśnie podczas latania - raz lecisz z kamerą skierowaną na niebo, a za chwilę skierowaną w ziemię. I w tedy albo przez dłuższą chwilę będziesz miał kompletnie ciemno, albo zupełnie jasno - w obu wypadkach nie będzie widać nic. I kraksa gotowa.

 

Osobiście nie jestem zwolennikiem też tych kamerek, które wymienił Peter. Uważam, że jak do tej pory najlepsza jakość jest z aparatu cyfrowego. Wada to oczywiście cena i waga, no ale coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie jestem zwolennikiem też tych kamerek, które wymienił Peter. Uważam, że jak do tej pory najlepsza jakość jest z aparatu cyfrowego. Wada to oczywiście cena i waga, no ale coś za coś.

 

A jakie rozwiązanie stosujesz?

Jeżeli mozesz podaj jakieś linki co do kamery platformy i zasilania. Oglądałem fotki i filmy z linku: http://justlookdownabit.blogspot.com/ . Naprawde porażająco dobre osiągnięcie jeżeli chodzi o zdjęcia jak również film.

(Czy latasz FPV czy po locie zczytujesz film?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na stanie sklepie w celach pokazowych kilka kamer IP, ale jeszcze nigdy nie sprawdzałem zasięgu ich pracy. Co do jakości obrazu to np najtańsze Edimaxy mają stosunkowo dobre parametry jak na swoją cene.

Jak będę na firmię to postaram się zrobić testy zasięgu.

Co do zasilania to wiem że Edimaxy zasilaliśmy z układów zasilaczy kamer 12V i nie było problemów.

Jedno jest pewne mają apetyt na prąd i bardzo mocno się grzeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że jak do tej pory najlepsza jakość jest z aparatu cyfrowego. Wada to oczywiście cena i waga, no ale coś za coś.

Dlatego zaproponowalem Pentax-a.

To najlatwiejsza i najlepsza metoda uzyskania filmu/zdjecia.

Chodziło mi o to, że te 3 stówy które wydasz na zestaw z Allegro są wyrzucone w błoto. Te tanie kamerki w ogóle nie radzą sobie z szybką zmianą ekspozycji, a z takimi będziesz miał do czynienia właśnie podczas latania - raz lecisz z kamerą skierowaną na niebo, a za chwilę skierowaną w ziemię.

Slowa nie zmienilbym,sam bym lepiej nie ujal.

I w tedy albo przez dłuższą chwilę będziesz miał kompletnie ciemno, albo zupełnie jasno - w obu wypadkach nie będzie widać nic. I kraksa gotowa.

Bo znajac zycie,bedzie to kamerka CMOS.

jeżeli damy zewnetrzną antene?

Ale jaka ?

Dopoki tego nie wiesz,calosc jest skazana raczej na porazke.

Problem nie lezy w zrobieniu takiej lacznosci,bo to sie uda bezproblemowo.

Problem pojawi sie gdy bedziesz mial zaniki/zaklocenia.

Dlatego , lepiej kup aparat z funkcja video i ciesz sie fotkami/filmami.

W sumie nie rozumiem sensu takiej lacznosci,skoro nie sprecyzowales tego czy:

bedziesz latal w goglach ?

Bo jesli nie,to cala dyskusja jest bezprzedmiotowa.

Jesli chcesz zrobic fotke,zdjecie,cala reszta w/w jest Ci niepotrzebna :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

celnik napisał/a:

jeżeli damy zewnetrzną antene?

 

Ale jaka ?

 

NP. taką http://www.dipol.com.pl/antena_dookolna_proeter_wlan_2_4ghz_10_db_A72621.htm

W sumie nie rozumiem sensu takiej lacznosci,skoro nie sprecyzowales tego czy:

bedziesz latal w goglach ?

 

Może nie w googlach ale FPV z widokami na ekranie laptopa

 

From_heaven napisał/a:

I w tedy albo przez dłuższą chwilę będziesz miał kompletnie ciemno, albo zupełnie jasno - w obu wypadkach nie będzie widać nic. I kraksa gotowa.

 

Bo znajac zycie,bedzie to kamerka CMOS.

 

No moze tego faktyczynie tego sie boje. Ale nie ma co kamerka tak czy inaczej znajdzie inne zastosowanie. Ale napewno latac daleko nie bede, także kraksa wchodzi w gre jedynie z winy pilota a nie problemów z łącznością z kamerą co może prowadzić do ubicia nie kreta a krateru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że plusem kamer IP jest (i to się docenia w profesjonalnych zastosowaniach, choć nie tylko to) tylko jednokrotna zamiana sygnału z analogowego na cyfrowy i to na samym początku (matryca). Potem mamy tylko i wyłącznie sygnał cyfrowy. Przy zabawach ze zwykłymi kamerami robimy to czasem kilkakrotnie.

Problemem jest tylko cena i powszechość tych kamer. Ale widząc co się dzieje na tym rynku to będzie jak z aparatami cyfrowymi. Kamery analogowe tak jak i aparaty z "kliszą" pozostaną tylko dla profesjonalistów i to wąskiej półki.

 

Za kilka lat nikt nie bedzie tu pisał o zwykłych kamerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.