Skocz do zawartości

cos dla fanow latania na zaglu ...


mammuth

Rekomendowane odpowiedzi

Skrzydełko z twojego linku. Te twory z papieru nie chcą coś latać w akademiku. Skrzydełko śmiga elegancko. Żeby je wykonać zeszlifowałem depron 3 mm do około 1,5 - 2 mm i wyciąłem kształt. Miejsca zgięć podkleiłem taśmą żeby się nie łamały przy zginaniu. Całość wyważyłem cyną (akurat nie posiadam ołowiu) i szybuje pięknie. Nic na tej stronie na temat wyważenia nie było napisane, ale zakładam że to zrobić. Poza tym że szybuje ładnie, to jak na takie walk along to szybuje trochę za szybko... Zastanawiam się skąd sykombinować piankę 1 mm... Chyba kupię sobie arkusz przy najbliższej wizycie w modelarskim. Lżejsza konstrukcja (lżejsza pianka i pewnie mniej metalu na dziobie do wyważenia) powinna wolniej szybować. Do tego czasu jednak pomęczę to skrzydełko ;) Jako "popychacz" używam pudełko po dużej pizzy :D ( nie to żebym się chwalił że picce jadłem ;D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydełko z twojego linku. Te twory z papieru nie chcą coś latać w akademiku. Skrzydełko śmiga elegancko. Żeby je wykonać zeszlifowałem depron 3 mm do około 1,5 - 2 mm i wyciąłem kształt. Miejsca zgięć podkleiłem taśmą żeby się nie łamały przy zginaniu. Całość wyważyłem cyną (akurat nie posiadam ołowiu) i szybuje pięknie. Nic na tej stronie na temat wyważenia nie było napisane, ale zakładam że to zrobić. Poza tym że szybuje ładnie, to jak na takie walk along to szybuje trochę za szybko... Zastanawiam się skąd sykombinować piankę 1 mm... Chyba kupię sobie arkusz przy najbliższej wizycie w modelarskim. Lżejsza konstrukcja (lżejsza pianka i pewnie mniej metalu na dziobie do wyważenia) powinna wolniej szybować. Do tego czasu jednak pomęczę to skrzydełko ;) Jako "popychacz" używam pudełko po dużej pizzy :D ( nie to żebym się chwalił że picce jadłem ;D )

 

Ja zrobiłem tą konstrukcje z 1 mojego linku ;] Też ładnie się zachowuje ;p Teraz tylko muszę się nauczyć odpowiednio to rzucić ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pulo29, zeszlifowałem depron do pożądanej grubości, ale było mi mało ;) Później "wyprofilowałem" skrzydełko na dociskając każdą połówke latadła do okrąłego ołówka, przez co powstał taki pseudoprofil (tak dla zabawy go zrobiłem) ;) Czy zauważyłem jakieś różnice? Trudno powiedzieć, ale za to ma bardziej rasowy wygląd, kiedy ktoś patrzy na to z odległości 20 cm to jest w stanie zobaczyć ten "profil"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.