Skocz do zawartości

Problemy z zasięgiem


tomcar11

Rekomendowane odpowiedzi

Odsuwałem się na dwa trzy metry i dalej serwa szumią.

Dzisiaj próbowałem latać niby wszystko gra a tu nagle bum :shock: samolot przestał reagować na polecenia nadajnika i krecik :cry:

Podczas próby kolejnej wzbiłem się wysoko i zaobserwowałem że poprostu przerywa. Chyba musze poszukać nowej aparatury bo to Chińskie dziadostwo chyba długo nie pochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to być również spowodowane uszkodzeniem kwarcu(tx lub rx) lub odbiornika. Jeżeli masz taką możliwość to sprawdź również te elementy. Wspomnij jeszcze co to za aparatura, model, producent. Chińskie dziadostwo to zbyt ogólne określenie. Jeżeli przerywa w czasie lotu faktycznie może być coś nie tak z kwarcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przedstawie problem jeszcze raz. Włączam nadajnik potem odbiornik w samolocie jezeli antena nie jest wysunięta odbiornik odrazu łapie sygnał jest ok. Jezeli wysune antene odbiornik cieżko łapie sygnał, a jeżeli już złapie serwa warjują. Odchodzenie z nadajnikiem nic nie daje. Przy złożeniu anteny wraca wszysko do normy, co robić?

Rozkreciłem nadajnik kabel od antent jest w porzadku

Wymieniłem antene na nową i dalej nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z kwarcami czy są nadawczy i odbiorczy tej samej marki np. Futaba, Hitec, Sanwa itd. przemiana pojedyncza czy podwójna, częstotliwość? sprawdz jeszcze raz wszystko od początku bo błędy mogą być z reguły tam gdzie jesteśmy pewni że ich nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z kwarcami czy są nadawczy i odbiorczy tej samej marki np. Futaba, Hitec, Sanwa itd. przemiana pojedyncza czy podwójna, częstotliwość? sprawdz jeszcze raz wszystko od początku bo błędy mogą być z reguły tam gdzie jesteśmy pewni że ich nie ma.

Kwarce są oryginalne tak jak pisałem więc ich nie ruszałem

Zupełnie nie wiem o co chodzi z tą podwójną przemianą :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.