Skocz do zawartości

taśma pakowa a kadłub


Maciej Ritmann

Rekomendowane odpowiedzi

witam, znów pytanie, nie znalazłem wątku na forum. Co myślicie o oklejeniu kadłuba z balsy taśmą pakową? jak na razie oklejam lotki itp (jedynie ogon i skrzydło jest w folii złotej już) folią kwiaciarską, potem je pomaluję farbą...ale jaką to nie pamiętam nazwy, w pracy siedzę, pomyślałem, że kadłub zamiast oklejać folią kwiatową okleiłbym gop taśmą i pomalował. co myślicie? a może jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywarzasz otwarte drzwi ;) przyjrzyj się na konstrukcje kolegów RWD, ToTo. Z malowaniem taśmy chyba bym sobie dał spokój, raz że farba pewnie by odpadła, dwa że zbędna masa i trzy nie potrzebne koszty. Wystarczy kupić kolorową taśmę pakową i po problemie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie nie tylko mozna ale wrecz trzeba.troche zimniejsze zelazko niz do naciagania foli wtedy to bardzo usztywnia konstrukcje. choc to nie z tematem zwiazane ale jesli juz o tasmie z rolki to bardzo dobrze jest styropian najpierw pomalowac rakolem (podobny do wikolu ale jest duzo lepszy - tylko ze bez utwardzacza) rozcienczonym z woda(40% rakolu 70% wody) to schnie w jakies 4 godzinki i na to folia z rolki - bez przygrania zelazkiem trzymac sie nie bedzie ale jak ja przygrzeje sie zelazkiem to styropian wyrwie a nie pusci tasmy od kleju patent sprawdzony - przyrost masy no jakis jest choc nie wielki moja delta 1m długa i 1 metr szeroka z duzym statecznikiem pionowym mysle ze moze z 70 gram przytyła łacznie z tasma. aha sam rakol tez dobrze usztywnia a dodatkowo rowniez sam w sobie zabezpiecza styro przed działaniem paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.