Skocz do zawartości

Zmiana skali w DXF...


damiano_15

Rekomendowane odpowiedzi

Masz chyba żle ustawione "drawning units' przestaw na 1 i chyba będzie ok. W nowszych wersjach masz ustawianą skale podczas drukowania to ustawiasz 1:1. Być moze poprostu plan jest skopany ? Uzyj narzędzia wymiarowania i podaj wymiar połówki skrzydła to pozwoli mi powiedziec czy to jest zły plan, czy poprostu drukarka tak ustawia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zeby wydrukować to musisz sobie podzielić projekt na kartki i zaznaczać. Skopiuj sobie wymiar kartki A4, który masz wpisany w cadzie narysuj sobie na projekcie prostokąty dokładnie o wymiarach kartki A4 i dając "okno" tutaj chyba window i choose> i wybieraj odpowiednie kartki do drukowania, a potem tylko posklejać taśmą i juz :D Jak coś nadal nie tak to pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak się rysuje prostokąt w cadzie ? - musisz wiedzieć

Wiesz jaki rozmiar ma A4 ? 210x297 ( nie będzie super dokładnie, ale ty i tak krzywiej powycinasz te plany :P )

 

To skoro tyle wiesz, to reszta jest już prosta. Narysuj te prostokąty o wymiarach kartki A4 i nanieś je na projekt tego twojego samolotu. Jak sobie z tym poradzisz to napisz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

a tak na przyszłość to linie w ACADZIE mozna fajnie rysować z użyciem @

 

np chcemy narysować prostokąt wielkości A4 czyli 210 x 297 mm:

 

1. wybierasz ikonkę linii (linia z dwoma punktami na końcach)

2. klikasz w punkt na ekranie gdzie ma być początek linii

3. wpisujesz w linii komend @210,0 i rysuje się linia pozioma o dł 210

4. wpisujesz w linii komend @0,297 i rysuje się linia pionowa o dł 297

4. wpisujesz w linii komend @-210,0 i rysuje się linia pozioma o dł 210 "w lewo"

4. wpisujesz w linii komend @0,-297 i rysuje się linia pionowa o dł 297 w dół

 

itd...

 

Tomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

jeżeli chodzi o Auto CADy, to każdy jeden ma możliwość komend w LISP

 

(aż się zdziwiłem, jak dużo tych komend uzywają profesjonaliści, ale ich znajomość naprawdę pomaga w rysowaniu)

 

ja jeszcze zaczynałem na R13 :)

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.