Skocz do zawartości

Czym sterowac silnikiem elektrycznym 3f ??


afish

Rekomendowane odpowiedzi

Tester serw + regler i już masz sterowanie bez aparatury.Zrobić regulator samemu to ciężka sprawa, ja zrobiłem regulator obrotów 3-f na paru mosfetach i cmosach ale był bez synchronizacji.Służył mi do testowania pierwszej przeróbki silnika cd-rom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawekmod, Dzieki za zainteresowanie tematem ...

Regulator obrotów jestem w stanie dokupic tez modelarski tylko chodzi mi o to zeby wlasnie sterowac "recznie" a nie przez nadajnik. Po glowie mi chodzi jakas konstrukcja z wykorzystaniem silnika takiego ale nie wiem czy sie sprawdzi dlatego musze zdobyc pare informacji :)

Mógłbys przyblizyc to urzadzenie (tester serw)?? Skad to mozna dostac bo nie moge znalesc;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tester serw to nic innego jak modulator szerokości impulsu w zakresie 1,0-2,0 ms.Można go zrobić na układzie NE555 lub kupić w sklepie modelarskim.To takie pudełeczko z gałką (potencjometrem).Kręcąc tym potencjometrem zmieniasz położenie dźwigni testowanego serwa, ale nie ma problemu żeby sterować nim regler.

 

Edit: Janek podał Ci odpowiedni link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem? POdłaczajac to urzadzenie pod regulator, regulator pod silnik 3f, no i oczywiscie jakies tam napiecie to bede mógł bez zadnych problemów i przeróbek sterowac pretkoscia obrotowa?? Domyslalm sie ze moc silnika nie ma nic do rzeczy bo steruje tylko sygnalem??

 

kill3ro92, Dzieki za link;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz silnik do regla, tester zamiast odbiornika i do tego pakiet i już masz sterowanie.Prąd pobierany przez silnik nie może przekroczyć prądu maksymalnego regulatora i wydajności prądowej pakietu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.