Skocz do zawartości

Problem z symulatorem


Lord Rzeźnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dzisiaj przyszedł do mnie kabel z allegro i mam kłopot z kalibracją ;/. W windowsie wszystko działa, normalnie.A w symulatorze nie da się ustawić maksymalnych wychyleń np. elevator max 50% w górę, 100% w dół, albo nie da się wyłączyć silnika. Wiecie, może, jak to skonfigurować ? Próbowałem na FMS i Real Flight g3.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli są problemy z kalibracją to akurat sam SmartPropoPlus ich nie powoduje.Proponuję podłączyć jack do wejścia Line In lub jeżeli to jest laptop który nie posiada Line In to ustawić poziom głośności wejścia Mic na drugą kreskę od dołu.Druga sprawa to wręcz idiotyczna kalibracja z poziomu panelu sterowania w > kontrolery gier<.Nie wiem do tej pory o co w niej chodzi ale koniecznie trzeba ją wykonać.Z reguły w 90% przypadków tu leżą problemy w późniejszej kalibracji w symulatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kupiłes zły kabel od np. zestawu heli.Kabel najlepiej jest kupic stosowny do aparatury na www.pitlab.pl i zainstalować koniecznie program o nazwie ppjoy i skonfigurować go jesli nie masz w lapku portu szeregowego musisz zastosowac przejściówke ale trzeba dać tą pełna droższą-przejście na USB.Na tym śmigają wszystkie symki jakie są na rynku.Jesli natomiast kupiłeś kabel ten za 60 zł USB to pójdzie na nim AFPD a Real podobno nie bo ma klucz .Jesli nie chodzi Ci FMS to podejrzewam ze to wina kabla lub brak PPJOY w systemie.Napisz na priv to Ci wysle sprawdzona wersję ppjoy bo nie wszystkie chodziły.PPjoy jest free.Jeszcze moze być cos takiego że pod apke przypisany jest port com zajety przez co inne przypisz inny com np. com4 dla apki wchodząc do panelu sterowania-system-sprzet -urządzenia systemowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ,że przejsciówka 232 na USB musi byc na układzie Prolific czyli pełna nie okrojona-to ważne do niej jest wymagany driver który powinien być z przejsciówką .Radzę też zapoznać sie z zasadami pracy nadajnika z symulatorem chodzi o koncówke mocy w.cz. zeby jej nie uszkodzić przy pracy ze złożona anteną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.