Skocz do zawartości

Silnik Brushless Motor Bm2410-12


VJ_Adams

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Zakupiłem ten silnik od kolegi z forum i mam następujące pytania:

 

Łan: Jak zamocować ten silnik pod to dziwne plastikowe loże, jeśli chciałbym go użyć do jakiegoś patyczaka?

 

Tu: Silnik posiada 3 kabelki czarny, biały i czerwony, od czerwonego wychodzą 3 kabelki, czarnego 2 i białego 2, czy to normalne?

 

Fri: przyklejona jest taka dziwna rurka czarna, jak kabel tylko czarna przy środku do owiniętych wokoło uzwoi co to jest?

 

For: jaki regielek zastosować, posiadam pakiet 1.11v e-sky 3 cele (taki zielony) do samolotów typu toto, rwd, zefirek

 

Pozdrawiam

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Plastikowe łoże to mocowanie GWS na kołek 10x10. W plastiku są dwa otworki na obwodzie, a na kołnierzu mocowania silnika są trzy. Wywierć pasujące otwory w plastiku i przykręć.

2. Tu jest coś nie tak - powinno być symetrycznie. Wygląda na to, że jest nawijany bifilarnie trzema drutami. Może druty ułamały i schowały się głębiej w izolację?

3. Zgaduję, że chodzi o środkowy punkt gwiazdy uzwojeń.

4. Pełna dowolność, proponowałbym coś koło 18A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jakto jak , mam dokladnie taki sam silnik i łoże.

Musisz uzbrosić się w wiertarkę z małym wiertłem i napiwecić otwory które beda pasowały do do tych w talerzyku.

I o jakim luznym kabelku mowisz? Zadnego takiego tam nie ma.

I nie spodziewaj się rewelacji. Silniczek jest bardzo słabiutki. Tylko trenerki do 300-350g. Mojego edga coś koło 400g nie ma siły nosić inaczej niż w poziomie bez żadnego wznoszenia i na max obrotach tylko wprzy śmigle 10x4,7. Na mniejszych smiglach w ogole działa to jak wentylator na upalne dni w samochodzie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fri: przyklejona jest taka dziwna rurka czarna, jak kabel tylko czarna przy środku do owiniętych wokoło uzwoi co to jest?

Tak, jak napisał Cobra, to jest środkowy punkt połączenia uzwojeń w gwiazdę - oznacza, że w 2410-12 masz kv około 600obr/min/V

Śmigło 12x4,7 slow fly i na 3 celach przy 10A bedziesz miał 700g ciągu.

 

PS

Jak nie ma tego czegoś, silnik jest w układzie trójkąt - kv około 1000obr/min/V

Inne śmigła inne parametry, po prostu inna bajka :)

Dla spokoju nie wspomnę, że w 15 minut można taki silnik "przełączyć" gwiazda w trójkąt i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czegoś tu nie rozumiem,

 

Tylko trenerki do 300-350g. Mojego edga coś koło 400g nie ma siły nosić

 

na 3 celach przy 10A bedziesz miał 700g ciągu.

 

To w końcu jak? :)

 

Pakiet taki: 460636103

 

Może mnie ktoś olśnić co to układy trójkąta, gwiazda uzwojenia? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czegoś tu nie rozumiem,
To w końcu jak?
Może mnie ktoś olśnić co to układy trójkąta, gwiazda uzwojenia?

VJ_Adams, a widziałeś kiedyś taką złotą poradę:

Wchodzisz na strone www.google.pl

Tam jest takie okienko i wpisujesz np zębatka kyosho

klikasz taki przycisk SZUKAJ

zakasz chwilkę

bum

masz duzio stron z Twoim zapytaniem

przeglądasz strony

znajdziesz to co Ci potrzeba

znalazłeś?

kupujesz

 

 

Czy to takie kurna trudne jest

 

11 Przykazanie "używaj GOOGLE"

Moim zdaniem niezwłocznie zadziałaj zgodnie ze Swoimi wskazówkami, a będziesz naprawdę wniebowzięty i oświecony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.